Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.11.2019 11:44:00

Konečně můžeme dohánět ostatní státy jako Estonsko či Velkou Británii

Konečně můžeme dohánět ostatní státy jako Estonsko či Velkou Británii

Poslanecká sněmovna dnes schválila zákon o právu občana na digitální službu. Občanští demokraté dlouhodobě prosazují moderní a chytrý stát, který lidem usnadní život a zjednoduší komunikaci s úřady. Proto od samého začátku stojí u přípravy tohoto zá

„Zákon o právu občana na digitální službu je norma, která přináší revoluci v elektronizaci a konečně významně urychlí služby státu, které jsou užitečné a lidem pomohou. Konečně můžeme dohánět ostatní státy jako Estonsko či Velkou Británii, které jsou na čele pelotonu digitalizace. Úřady už nebudou chtít, aby lidé znovu a znovu vyplňovali údaje, které stát už jednou má, nebo aby se donekonečna museli prokazovat novými a novými průkazy. Všechny potřebné informace si úředníci obstarají z dat, která už mají. Příští rok má vláda na vytvoření katalogu služeb, které mají dostat elektronickou formu. Bude to zároveň příležitost k pořádné inventuře agend státu,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Považuji ale za důležité říci, že všechny tyto služby budou k dispozici občanům, kteří o to budou mít zájem. Samozřejmě bude zachována stávající forma komunikace s úřady, aby ti, kteří nechtějí nebo nemohou komunikovat přes internet, mohli své věci vyřídit tradičním způsobem,“ dodává Kupka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout