Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • ministr dopravy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.02.2023 8:35:00

Neleníme a startujeme další důležitou dálniční stavbu

Neleníme a startujeme další důležitou dálniční stavbu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stavbě dálnice D6

 STAVBA NOVÉ ČÁSTI DÁLNICE D6 ZAHÁJENA

Neleníme a startujeme další důležitou dálniční stavbu. Dnes zahájený úsek dálnice D6 u Hořesedel navazuje na již stavěnou část u Krupé.

Nový dálniční úsek odvede veškerou tranzitní dopravu z obce Hořesedly, významně zlepší životní podmínky místních obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů a dojde také k poklesu imisní zátěže a hluku. Zároveň dojde o odstranění nebezpečného železničního přejezdu u Rozkoše, který nově nahradí mimoúrovňové křížení.

Dneškem práce na karlovarské D6 samozřejmě nekončí. Už za několik týdnů chceme zahájit výstavbu navazujícího úseku u Hořoviček. A pokud vše půjde podle plánu, ještě letos bychom mohli stihnout rozjet stavbu úseku mezi Petrohradem a Lubencem.

Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD aktuálně realizuje celkem 260 kilometrů nových staveb. Jedná se o 152,8 km dálnic a 107,2 km silnic I. třídy. Ve výběrovém řízení se nachází dalších 68,5 km dálnic. 

Stavba bude spolufinancována z evropského Fondu soudržnosti.

D6 Hořesedly, přeložka

délka: 9,2 km

počet všech stavebních objektů: 94

zhotovitel: EUROVIA CS a. s., BERGER BOHEMIA a. s., Stavby mostů a. s.

termín realizace: 2023 – 2025

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama