Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • ministr dopravy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2022 11:40:00

Prodlužuje se doba platnosti evidenční kontroly z nynějších 30 dní na 1 rok

Prodlužuje se doba platnosti evidenční kontroly z nynějších 30 dní na 1 rok

Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

 Prezident podepsal novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, díky které od roku 2024 zrušíme velké technické průkazy.

Nově registrovaná auta budou dostávat jen "malý techničák," ve kterém budou zapsané všechny podstatné údaje o vozidle. U již vydaných průkazů bude změna nabíhat postupně, např. při přepisu vozidla.

Řidiči o informace o svém vozidle samozřejmě nepřijdou. Všechny informace z Registru vozidel budou dostupné kdykoliv on-line, například na nové platformě Portál dopravy.

Novela zavádí i další „zlepšováky“ pro řidiče. Například se prodlužuje doba platnosti evidenční kontroly z nynějších 30 dní na 1 rok.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama