Mgr. Martina Berdychová

Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • BPP
  • Královéhradecký kraj
  • náměstkyně hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.08.2020 20:11:00

Během léta se uskuteční deset projektů za téměř 27 milionů

Během léta se uskuteční deset projektů za téměř 27 milionů

Královéhradecký kraj v letošním roce investuje do škol, které zřizuje, přes 200 milionů korun.

 Tyto finance byly vyčleněny z Fondu rozvoje a reprodukce (FRR) Královéhradeckého kraje a uhradí náklady na 45 naplánovaných akcí. Během prázdnin projde stavebními úpravami deset školských zařízení.

„Stavební úpravy a rekonstrukce máme naplánované na celý rok, snažíme se ale co nejvíce z nich nasměrovat do období školních prázdnin, aby práce nerušily a neomezovaly výuku. Během letošního léta se uskuteční deset projektů v osmi školských zařízeních za téměř 27 milionů korun. Mezi nimi je například rekonstrukce rozvodů a elektroinstalací v broumovském gymnáziu. Rozpočet této akce je nastavený na 3,6 milionu korun,“ uvedla náměstkyně pro školství a kulturu Martina Berdychová.

Mezi další opravy, které se uskutečňují během letních prázdnin, je například rekonstrukce sociálního zařízení v budově školy a tělocvičně hradecké „Vocelovky“. Rozpočet této rekonstrukce je naplánovaný na více než šest milionů korun. Dále se rekonstruuje plynová kotelna v budově Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice v Riegrově ulici, náklady na tyto opravy jsou rozpočtovány na částku 3,4 miliony korun. Ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole v Rychnově nad Kněžnou pak kraj plánuje za rekonstrukci plynové kotelny a výměnu podlah utratit více než dva miliony korun.

„Z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje plánujeme v letošním roce zaplatit více než 200 milionů korun za rekonstrukce v krajských školních zařízeních. Tato částka je rekordní, před několika roky byl rozpočet na opravy budov škol z FRR jen 30 milionů. Podařilo se nám ho postupně a ve školách to začíná být vidět,“ dodala náměstkyně Berdychová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama