Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Královéhradecký kraj
  • vicehejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30. 8. 2019 5:36:00

Prioritou je čerpání evropských dotací na velké projekty

Prioritou je čerpání evropských dotací na velké projekty

Nejen velkými stavebními akcemi financovanými z evropských či státních dotací se Královéhradecký kraj snaží zlepšovat prostředí pro žáky a pedagogy jím zřizovaných škol.

 Každoročně je řada především menších akcí financována prostřednictvím Fondu rozvoje a reprodukce, tedy z vlastních prostředků kraje. Snahou pochopitelně je, aby se co nejvíce práce stihlo během letních prázdnin.

„Snažíme se do oprav a rekonstrukcí školských objektů zapojovat co nejvíce zdrojů. Prioritou je čerpání evropských dotací na velké projekty typu kompletního zateplení celých budov nebo vybavení odborných učeben moderními technologiemi. Nezapomínáme ale ani na menší opravy v řádech statisíců či jednotek milionů korun, které uvolňujeme z vlastních zdrojů. I ty pomáhají kultivovat prostředí, v němž žáci a studenti tráví podstatnou část svého času,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství a kultury.

Na hradecké Střední odborné škole veterinární došlo o prázdninách k úpravám vstupu do vily a rovněž k úpravám kanalizace v laboratořích. Celkem se tu investovaly dva miliony korun.

Stejnou částku si vyžádala rekonstrukce elektroinstalace na hradecké střední odborné škole ve Vocelově ulici.

Na žáky kamenické a sochařské školy v Hořicích čekají nová okna, jejichž prázdninová výměna přišla na čtvrt milionu korun.

Dva miliony korun kraj během prázdnin investoval do výměny oken na budově domova mládeže při zahradnické škole v Kopidlně.

Na hořické střední škole řemesel se za 800 tisíc korun opravila centrální umývárna.

Také žáci a studenti rychnovské průmyslovky se mohou těšit na nová sociální zařízení, jejichž prázdninová rekonstrukce přišla na více než tři miliony korun.

Před několika dny skončila rekonstrukce zázemí školní kuchyně v budově zemědělské akademie v Hořicích. Přišla na 1,2 milionu korun.

Několik dalších stavebních akcí pak přechází z prázdnin do začátku nového školního roku. To se týká opravy palubovky sportovní haly rychnovského gymnázia, úprav dílen kostelecké zemědělské školy a také výměny kotlů a opravy sociálního zařízení jičínské průmyslovky. Množství dalších stavebních akcí se pak připravuje nebo probíhá po etapách v průběhu několika let.

Celkem je pro tento rok ve Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje pro oblast školství přes 150 milionů korun.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama