Mgr. Michaela Marksová

  • ČSSD
  • Hlavní město Praha
  • místostarostka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

01.06.2011 21:31:50 - Zuzka

Plán práce stínové ministryně

Paní místostarostko, jsem moc ráda, že ve stínové vládě ČSSD je žena jako Vy, která se už dlouho zabývá otázkami rovných příležitostí. Co chcete řešit ve nové funkci jako nejvíc naléhavé? Přeju hodně úspěchů, Zuzka

Odpověď

16.06.2011 17:05:28 - Mgr. Michaela Marksová

Zuzko, dobrý den, děkuji za dotaz. S řešením problémů v mé funkci je to poněkud složitější - je to přece jen funkce stínová, a tedy bez jakýchkoli výkonných pravomocí. Především se tedy chci zaměřit na poukazování na konkrétní lidskoprávní problémy, které tato vlády naprosto ignoruje, a říkat, jak by se podle mého názoru měly řešit.

Za velmi naléhavé v současné době považuji zveřejňování informací o konkrétních dopadech navrhovaných reforem na konkrétní skupiny obyvatel, na fakt, že reformy jsou - jak trefně řekl Bohuslav Sobotka - "Jánošíkem naruby", chudým berou a bohatým dávají.

Jinak chci hodně jezdit do regionů a setkávat se s lidmi, kteří se každodenně potýkají se složitými životními situacemi. Ve své stínové funkci jim sice nejspíš nebudu schopná fakticky pomoci, ale věřím, že i zveřejňování konkrétních příběhů může lecčíms pohnout. Kromě toho nechci psát své články jen teoreticky "od stolu".

Zdravím Vás, Michaela M-T