Mgr. Milena Johnová

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • krajská radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.08.2020 20:42:00

Domov Svojšice opustí nevyhovující zámeckou budovu

Domov Svojšice opustí nevyhovující zámeckou budovu

Hlavní město připravuje přesun péče o klienty ze zámecké budovy ve Svojšicích do několika menších objektů. Důvodem je stav elektroinstalace.

 V Domově Svojšice se loni uskutečnil rozbor hospodaření, který ukázal na řadu neefektivností této příspěvkové organizace hlavního města Prahy. Protože bezpečí klientů i zaměstnanců je nyní v popředí zájmu, zámeckou budovu je nutno opustit.

„Posudek, který jsme si zadali, potvrdil, čeho jsme se obávali – lidé s postižením žili dlouhá léta v prostředí, které neodpovídalo nárokům na kvalitu a bezpečí. V letošním roce pražské zařízení pro více jak sto osob dostihl roky trvající nezájem bývalého vedení magistrátu o stav budovy,“ řekla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.

Hlavní město si je situace dlouhodobě vědomo a pro všechny klienty zajistí náležitou péči. Navíc se tak urychlí plán na modernizaci přístupu ke klientům.

„Sociální služba samozřejmě pokračuje, zajistíme potřebnou péči ve vysoké kvalitě,“ sdělil k situaci ředitel Domova Svojšice Martin Kahánek a dodal: „Postupujeme na několika rovinách současně, řešíme ubytování a plánujeme dlouhodobé řešení. Během dvou měsíců by například měl být k využití větší objekt na Kolínsku. Našli jsme ale také vhodné rodinné domky pro ty, kteří již v regionu zdomácněli. Chtěl bych všem zaměstnancům poděkovat za jejich obrovské nasazení.“

Praha již vytipovala vhodné náhradní ubytovací kapacity v regionu: ubytovnu, volná lůžka na Kolínsku, ale také rodinné domky. Klienti, kteří o to projevili zájem, se konečně vrátí zpět do Prahy. Při hledání náhradního ubytování zohlednili sociální pracovníci nároky jednotlivců na péči či bezbariérovost.

Vedení Domova Svojšice i gesčně příslušná radní jsou v úzkém kontaktu. „Vše zvládneme, protože v Domově Svojšice už víc jak rok uplatňujeme nový model sociální práce. To usnadňuje také plánování změn. Jsem ráda, že řada věcí je již připravena a to i díky velmi motivovaným zaměstnancům,“ uvedla na závěr Johnová s poukazem na městské byty uvolněné nedávno pro zhruba dvacet obyvatel ústavu, kteří se chtějí vrátit do metropole, a rozvíjející se komunitní sociální služby v regionu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama