Mgr. Milena Johnová

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • krajská radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.08.2022 14:58:00

Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

Před dvěma lety se hlavní město zavázalo modernizovat a posílit kapacity specializovaných služeb pro oběti partnerského násilí. V uplynulém měsíci už využily služby nového pražského azylového domu první klientky.

Na území hlavního města chybí kapacity specializované pomoci obětem partnerského násilí, jako je krizová pomoc v pobytové formě či azylové domy pro tuto cílovou skupinu. Magistrát hlavního města se proto zavázal zlepšit dostupnost těchto služeb, zejména pomocí modernizace a rozšiřování stávajících poskytovatelů sociálních služeb, ale také hledáním nových forem krizového ubytování s posílenou docházkovou podporou.

Objekt v majetku města, kde byla poskytována registrovaná sociální služba azylový dům, byl dlouhodobě v havarijním stavu. Poskytovatel služeb, organizace ACORUS, žádal hlavní město o zajištění náhradního objektu již v roce 2015. Díky těsné spolupráci mezi gescí sociální a majetkovou Magistrátu hl. m. Prahy a městskými částmi Praha 8 a Praha 10 se během uplynulých dvou let podařilo zajistit nový a plně vybavený objekt, který od minulého měsíce nabízí pomoc obětem domácího násilí v běžném materiálně technickém standardu.

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo napravit další historický dluh vůči Pražanům, konkrétně po letech nezájmu vyřešit havarijní stav sociální služby a zajistit důstojné azylové ubytování pro velmi křehké a zraněné oběti partnerského násilí, které díky prožité zkušenosti potřebují intenzivní psychosociální podporu. Navíc nové prostory umožní od nového roku rozšířit službu krizové pomoci v pobytové formě o dvě lůžka,“ řekla Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

„Odchod do azylového domu je pro řadu obětí domácího násilí často jediná možnost, jak zajistit bezpečí pro sebe a své děti. To, že musí opustit své domovy, není jejich vina. Je proto nesmírně důležité mít pro ně připravené prostory, které jim na potřebnou dobu nahradí jejich domovy a zároveň budou bezpečným zázemím, kde mohou v klidu překonat nejtěžší období po odchodu od násilného partnera. Nový azylový dům, který jsme díky intenzivní podpoře hlavního města Prahy v červnu zprovoznili, tyto požadavky zcela určitě splňuje,“ řekla Jaroslava Chaloupková, ředitelka organizace ACORUS.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama