Mgr. Miroslav Červenka

předseda MO Hnutí Trikolóra Děčín
  • Trikolóra
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.05.2021 12:08:54

Ještě není nic ztraceno

Ještě není nic ztraceno

vykonal Milion chvilek, který přitáhl zájem mladých k politice, ale ne všichni v tomto věku jsou ovce a ne všichni se ve svém zájmu o politické dění zastavili na úrovni Mikuláše Mináře a už vůbec ne všichni budou volit Piráty. Hledají dál a hledají v

Ještě není nic ztraceno

V průběhu týdne jsem absolvoval hned dvě zajímavá setkání s mladými lidmi, která mírně zmírnila mé obavy z toho, že nejmladší generace voličů je naprosto zmanipulovaná masmediální propagandou a chystá se v říjnových volbách posunout naši vlast o další významný krok  k neomarxisticko-multikulturní totalitě. Vzhledem k tomu, že vím, že podobné obavy trápí mnohé z Vás, podělím se s Vámi o své dojmy z těchto setkání.

První bylo s mladými funkcionáři ODS ve věku od 19 do 26 let z různých míst ČR. Jejich míra naštvání na vedení strany kvůli projektu SPOLU je daleko za hranicí, kterou jsem před setkáním očekával. Je jim jasné, že ODS zradila své konzervativní ukotvení a očekávají, že předseda Fiala po volbách skončí. Budou sice ODS volit, ale kroužkovat ty kandidáty, kteří jim přijdou, že konzervativní pravici zrazují nejméně. Vědí ale dokonce o svých stranických kolezích, kteří ODS s cílem, aby z vedení strany odešel Petr Fiala, volit nebudou a buď k volbám vůbec nepůjdou, nebo svým hlasem podpoří skutečně pravicové uskupení vedené Trikolórou. Zajímavé z tohoto úhlu pohledu budou zejména výsledky voleb v krajích, kde ODS přepustila pozice leadrů lidem z TOP09 a KDU-ČSL a místní šéfové strany s modrým ptákem ve znaku skončili na kandidátkách mimo volitelné funkce.    

Další zajímavý rozhovor jsem měl včera s kamarádem svého vnuka, který studuje gymnázium. Bavili jsme se skoro hodinu o politice. Překvapilo mě, jaký měl přehled. Pravidelně sleduje politické pořady nejen v ČT a CNNPrima news, ale i XTV a další youtube kanály, kde je možné se seznámit s jiným než masmediálním úhlem pohledu. Není přitom přesvědčeným sympatizantem žádné strany, byť jednoznačně odmítá Piráty, KSČM a ČSSD. Až mě překvapila jeho kritičnost vůči jednostranně tendenčním pořadům České televize, opovržení vyjádřil zejména nad pořadem 168 hodin.

Ještě není nic ztraceno, mladí lidé, se kterými jsem v posledním týdnu hovořil, určitě nejsou ve svém hledání odpovědí na politické otázky sami. Hodně pozitivní práci zde kupodivu vykonal Milion chvilek, který přitáhl zájem mladých k politice, ale ne všichni v tomto věku jsou ovce a ne všichni se ve svém zájmu o politické dění zastavili na úrovni Mikuláše Mináře a už vůbec ne všichni budou volit Piráty. Hledají dál a hledají všude.

Je na nás, politicích autenticky pravicových stran, je oslovovat všude, kde to bude možné a seznamovat je s naším úhlem pohledu. V této rovině probíhá jeden z hlavních střetů dnešní doby. Je to boj o budoucnost našich dětí a vnuků a našeho národa. Budou to oni, kterým hrozí, že se dostanou do situace, v jaké jsou nyní lidé ve Francii, kde čím dále tím více sílí obavy z občanské války, která se ukazuje jediným možným řešením střetu tradiční a nepřizpůsobivé kultury importované spolu s migranty. Vysvětlit mladým existenci tohoto nebezpečí chápu, jako náš nejdůležitější úkol.

Další významnou rovinou, na které je veden aktuálně nejdůležitější ideový střet s globální mocí podporovanou novou nastupující neomarxisticko-multikulturní totalitou, je oblast svobodného prostoru pro tok informací. Právě svoboda slova je živnou půdou svobody a demokracie společnosti, bez ní není svobodná a demokratická společnost možná. Současný atak na ni pod rouškou boje s dezinformacemi je stále stejnou linií, jakou známe z dob dřívějších. Alternativní média typu Parlamentní listy, XTV, Svobodný vysílač a další jsou svého druhu obdobou vysílání BBC do protektorátu, nebo Svobodné Evropy a hlasu Ameriky do komunistického Československa. Braňme jejich možnost svobodně šířit jakékoli informace. Oni si všichni časem přeberou, kdo měl pravdu a kdo tendenčně lhal a manipuloval. My v hnutí Trikolóra budeme na jejich straně neochvějně stát.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama