Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Měníme klima v české politice!
  • SZ
  • Praha 7
  • městský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 2. 2016 13:05:00

Velmi nekorektní snaha ANO a ČSSD vyřadit nás jako lídra z Trojkoalice

Velmi nekorektní snaha ANO a ČSSD vyřadit nás jako lídra z Trojkoalice

Reakce k aktuálnímu dění ve vyjednáváních a také na návrhy vyřadit Stranu zelených z budoucí možné koalice

Na dnešním jednání klubu Trojkoalice zcela konsenzuálně zaznělo, že klub je pevný a jednotný a odmítáme personální podmínky směrem k Trojkoalici/Straně zelených jako vstupní parametr pro další jednání. Na současně diskutované platformě možné koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS je především nutné vyřešit poměrně velké programové rozpory mezi programy ODS a Trojkoalice a teprve poté se bavit o formátu koalice.

Osobně považuji za velmi nekorektní vůči Straně zelených snahu ANO a ČSSD vyřadit nás jako lídra trojkoaličního projektu z Trojkoalice. Trojkoalice je unikátním klubem, který v sobě integruje zájmy velkých i malých městských částí, hájí citlivou sociální politiku, dává stopku megalomanským investičním záměrům, myslí na rozvoj veřejné dopravy v Praze apod. Trojkoalice má smysl jako celek v koalici, nebo opozici.

Osobně považuji za velmi nešťastné, že někteří zastupitelé již nyní předjímají, že krize může v Praze trvat až do podzimních voleb. Může to být sice zájem některých stran, ale rozhodně to není v zájmu obyvatel hl. města Prahy, kterým stagnace a nemožnost strategického rozhodování rozhodně nic nepřináší.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama