Mgr. Pavel Svoboda

  • ČSSD
  • Liberecký kraj
  • náměstek hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.05.2016 8:44:22

Sport na školních zahradách

Sport na školních zahradách

Už podruhé se setkali mladí jablonečtí sportovci s potenciálním sportovním potěrem v místních mateřských školách. Na druhé sportovní odpoledne, které pořádá Jablonecká rodina, dorazil také náměstek Pavel Svoboda.

Sportovní odpoledne pod taktovkou Jablonecké rodiny se odehrávají na zahradách školek. První se odehrálo na počátku května, v úterý 24. května se toho druhého zúčastnil také Pavel Svoboda. O sportovce na zahradě MŠ Slunečná nebyla nouze. „Šest stanovišť tu připravily oddíly mládeže HC Vlci a FK Jablonec – Čertice. Cílem bylo vzbudit už v malých dětech radost z aktivního pohybu,“ konstatuje náměstek Svoboda.

„Malí předškoláci si vyzkoušeli jak házet či kopat míčem, skákat, běhat i střílet hokejkou a jako bonus si na sebe oblékli také pravou hokejovou výstroj,“ říká koordinátor Jablonecké rodiny Jan Štol s tím, že právě hokejisté slavili v regionu úspěšnou sezónu.

„Jablonečtí Vlci, konkrétně oddíl mužů, si historicky poprvé zahráli superfinále baráže o 1. ligu, skvěle reprezentovali klub i město a v anketě O nejlepšího sportovce Jablonecka 2015 obsadili v kategorii kolektiv dospělých 4. místo. A to byl i důvod, aby jim městští zastupitelé odsouhlasili finanční dar ve výši 40 000 korun,“ komentuje Pavel Svoboda.

Podobná sportovní odpoledne by se postupně měla odehrát také v dalších městských školkách, kterých Jablonec zřizuje celkem 18.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout