Mgr. Petra Pecková

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • hejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.03.2021 22:02:00

Otevřené školy nemají vliv na šíření infekce

Otevřené školy nemají vliv na šíření infekce

Komentář na facebookovém profilu k první odborné studii souvislosti mezi otevřenými školami a šířením nákazy

 Protože žádná odpovědná státní instituce dosud neprovedla odbornou studii potvrzující domněnku vlády, že otevřené školy podporují šíření nákazy, udělal to Středočeský kraj.

Motivovaly nás k tomu předešlé výsledky testování dětí v předurčených školách našeho kraje. Na studii pracoval odborný tým složený z molekulárních biologů, genetika, pediatra, matematika, imunologa a dalších výzkumných pracovníků. Samozřejmostí byla i nezávislá oponentura celého procesu, která dopadla výborně.

Z výsledků vyplývá, že otevřené školy nemají vliv na šíření infekce! V dětské populaci se totiž prevalence nákazy, tedy podíl nakažených ve sledovaném vzorku, blíží k nule. Uzavření škol bylo naopak u některých věkových skupin kontraproduktivní, protože prevalenci nákazy naopak zvýšilo – došlo totiž k intenzivní izolaci dětí společně s nakaženými členy domácností.

Celou studii společně s jejími výsledky Středočeský kraj předal premiérovi i odpovědným členům vlády. A jsme i nadále připraveni být jim k dispozici pro další konzultace.

Naším cílem není nic jiného, než respektování tvrdých dat, nikoliv domněnek. A tvrdá data mluví jasně: znovu otevřít školy a nastavit smysluplná hygienická opatření.

Kompletní znění studie ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama