Mgr. Renáta Zajíčková

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2022 21:24:00

Praha 5 zve na výstavu Česko-baltské století

Praha 5 zve na výstavu Česko-baltské století

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 16 října.

„Československo v prosinci 1921 uznalo nezávislost tří pobaltských zemí a záhy následovalo navázání diplomatických styků. Výstava mapuje sto let vzájemné spolupráce a často i podobného osudu, který jsme s Lotyšskem, Litvou a Estonskem sdíleli,“ říká radní MČ Praha 5 pro zahraniční vztahy David Dušek, který nad výstavou převzal záštitu společně se starostkou Renátou Zajíčkovou.

Výstava připomíná zásadní milníky a příběhy vzájemné spolupráce, které k sobě mají mnohem blíž, než si možná dokážeme uvědomit.

„Je důležité zejména v dnešní době ukazovat, co nás v rámci Evropy spojuje. Žijeme ve světě, který je prezentován jako konfrontační a stále rozdělený, ale realita je jiná.  Věřím, že to ukazuje právě výstava Česko – baltské století, a že řadu lidí příjemně překvapí,“ dodává starostka Renáta Zajíčková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama