Mgr. Róbert Šlachta

  • PŘÍSAHA
  • Břeclav
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.11.2025 15:14:00

Cenu elektřiny pro firmy lze snížit okamžitě

Cenu elektřiny pro firmy lze snížit okamžitě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možnostem snížení cen elektřiny pro firmy

 Opět jsme byli jediní, kdo měl odvahu říct nahlas, že to JDE. V Přísaze říkáme jasně: cenu elektřiny pro firmy lze snížit okamžitě.

Regulovaná složka je dnes uměle nafouknutá a stát má možnost ji pokrýt z evropských zdrojů. Leží tam nečerpané miliardy z EU fondů. Pokud je využijeme, dostaneme cenu elektřiny pro podniky zhruba na polovinu. Silová elektřina by vyšla kolem 1,20 Kč/kWh. Přesně tak, jak to od ledna připravuje Německo.

Není jediný důvod, aby české firmy platily trojnásobek jen proto, že vláda nedokáže pohnout s regulovanými platbami. Je to jednoduchá otázka: Chceme podpořit firmy, nebo ne?

Přísaha má jasný, realistický a odpracovaný ekonomický program pro podnikatele. A znovu se ukazuje, že máme pravdu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama