Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.05.2023 20:21:00

Šéf ČEZ jen loni vydělal 35 milionů

Šéf ČEZ jen loni vydělal 35 milionů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k loňským ziskům energetické společnosti ČEZ

 Kde skončily peníze, které jste zaplatili za drahé energie? Koukněte se na ČEZ. Jenom jeho šéf Beneš za minulý rok vydělal 35 milionů korun! A další členové vedení taky nepřišli zkrátka. 20 milionů, 16 milionů, čtrnáct nebo „jenom“ dvanáct. A to všechno dostali za jeden jediný rok!

Pořád ale platí, že 70 procent ČEZ vlastní stát! Včetně zlatého vejce, kterým jsou jaderné elektrárny, které vydělávají nejvíc. Navíc čistý zisk společnosti loni stoupl, protože zdražily energie, na rekordních 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. To je rozdíl zhruba 70 miliard. Z těch 80 miliard se českému státu vyplatí 44 miliard, zbylých 36 půjde pryč malým akcionářům.

To vůbec nemělo nastat! Kdyby vláda jednala včas a správně, tak by takový obří zisk neměl vůbec vzniknout a my jsme nemuseli platit nejdražší elektřinu v Evropě, když ji vyrábíme ještě tak lacině. Tahle blbá vláda způsobila, že od vás všech vybrala navíc 80,7 miliardy a z toho jí zůstalo 44 na pokrytí nákladů vysokých cen. Tak to se pak nedivím, že jsme pořád ve schodku!

Takže ČEZ měl rekordní zisk, na který se skládali lidé, kteří platili nesmyslně drahé ceny energií. Půlku z toho si vezme vláda na financování všech svých trafikantů a druhou půlku si rozdělí vedení firmy a ostatní akcionáři. A kdo to všechno zaplatil? My všichni!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama