Mgr. Šárka Jelínková

  • KDU-ČSL
  • Kroměříž
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.06.2019 18:30:00

Dřívější odchod do důchodu nebo jeho zvýšení pro ženy za každé vychované dítě

Dřívější odchod do důchodu nebo jeho zvýšení pro ženy za každé vychované dítě

Komentář na facebookovém profilu k odměnám pro ženy za vychované děti

Ženy a maminky je třeba ocenit. Proto v KDU-ČSL dlouhodobě prosazujeme zvýšení důchodů pro ženy za každé vychované dítě nebo dřívější odchod do důchodu podle počtu vychovaných dětí. Obě opatření mají ocenit maminky, které se během života věnovaly svým dětem. (Samozřejmě by se jednalo o tatínky, pokud by oni sami děti vychovávali.)

V dnešní době jsou totiž ženy za výchovu tak nějak trestány - v průměru mají o dva tisíce nižší důchody. Právě kvůli tomu, že měly nižší příjmy vzhledem k péči o děti. Proto chceme rychlé řešení v podobě 500 korun měsíčně za vychované dítě a dřívější odchod do důchodu. Druhý návrh pomůže především ženám, které se dlouho staraly o děti a vzápětí se musely začít starat také o své rodiče.

Který návrh se vám líbí víc?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout