Mgr. Soňa Marková

  • KSČM
  • Náchod
  • zastupitelka města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.10.2020 4:31:00

Cui bono?

Cui bono?

Reálně hrozí kolaps českého zdravotnictví v důsledku pandemie Covid-19.

 Vyčleněná lůžka se rychle zaplňují, aktivují se záložní nemocnice, vyčerpaní lékaři a sestry zoufale volají na pomoc dobrovolníky z řad mediků, studentů zdravotnických škol, bývalých zdravotníků i těch, kteří zatím pracují v cizině.

Čelíme nebezpečí odkladů plánovaných zákroků a vyšetření a tím i ohrožení zdraví a životů pacientů. Není jasné, jestli bude dost lůžkové a personální kapacity pro nezbytnou akutní péči. A právě nyní vrcholí doslova "v záři reflektorů" boj o ředitele VZP. Úměrně tomu, o kolik miliard jde, je tento boj lítější a plný podpásových ran. Současný předseda vlády se nikdy netajil svoji "nechutí " vůči stávajícímu řediteli a občas ho častoval dehonestujícími výroky.

Pan Kabátek nicméně vede největší zdravotní pojišťovnu dobře, vyřešil řadu "kostlivců ve skříni " po bývalém vedení a i díky slušně fungující ekonomice se mu dařilo pojišťovnu stabilizovat. Vrátil VZP dobré jméno a téměř šest miliónů klientů i poskytovatelé zdravotní péče mají jistotu, že tato péče bude uhrazena.

S nástupem D. Šmehlíka do funkce náměstka pro zdravotní péči se ještě zintenzivnila snaha VZP zajistit pacientům co nejlepší péči, i když některé dlouhodobě neřešené problémy českého zdravotnictví nelze řešit odděleně od ministerstva zdravotnictví, zákonodárců, krajů, obcí a měst.

Atmosféra spolupráce, nikoliv konfrontace, ve vedení největší zdravotní pojišťovny, je pro její chod klíčová. Nelze proto akceptovat to, co rozehrála média spolu s neznámým dirigentem, který má "svůj" zájem.

Otázka cui bono? je naprosto namístě. Je načase řešit problém od základu. KSČM nabízí své řešení již od roku 2015: vznik jedné zdravotní pojišťovny s jasnou kontrolou toku veřejných finančních prostředků.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama