Mgr. Soňa Paukrtová

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.07.2012 9:46:04 - černohorský

odpověď na dotaz

Paní senátorko, prý jste předkladatelka návrhu zákona, který by měl zrušit praxi, při které mohli politici brát při výkonu funkce ústavního činitele rovněž plat za uvolněnou funkci na úrovni kraje či obce. Jakou šanci návrhu dáváte? A co říkáte na to, že se ústavním činitelům a zákonodárcům mají zvyšovat platy jak navrhuje Drábek? A souhlasíte s názorem Kubery, který si dlouhodobě myslí, že by poslanci a senátoři neměli dostávat náhrady, ale všechno by mělo být v rámci jednoho platu?

Odpověď

26.07.2012 14:56:45 - Mgr. Soňa Paukrtová
Vážený pane, ano jsem jedním z předkladatelů návrhu zákona, který se snaží odstranit praxi, při které berou členové Parlamentu a současně starostové,primátoři a  hejtmani  dva plné platy. Návrh umožňuje, aby vykonávali současně obě funkce, ale tu komunální nebo krajskou pouze jako neuvolnění radní nebo starostové. Existuje už dnes možnost, že například starosta je neuvolněný, vykonává své povolání   a bere z titulu své neuvolněné funkce podstatně nižší plat. Předpokládá se totiž, že své funkci starosty nevěnuje celou pracovní dobu.

 Vzhledem k tomu, že stejný návrh podali i senátoři ODS  je snad šance, aby návrh schválil Senát. Pokud jde o dotaz na zvyšování platů zákonodárců, ten návrh vyplývá  z nálezu Ústavního soudu a já ten nález v současné době studuji.. Pro Vaši informaci hlasovala jsem pro zmrazení platů zákonodárců a soudců v marné naději, že to občané pochopí jako výraz solidarity.

Pokud jde  o známý a  dlouhodobý názor kolegy Kubery  myslím, že je zcela neprosaditelný, znamená totiž, že by se veřejnost nedozvěděla kolik dostáváme jako náhrady a kolik jako plat (spíše odměnu).