Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 1. 2020 21:56:00

ČR podpořila výstavbu dvou mateřských škol v Kambodži

ČR podpořila výstavbu dvou mateřských škol v Kambodži

Dvě mateřské školy se v Kambodži podařilo vybudovat mimo jiné díky podpoře rozvojových projektů Ministerstva zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Phnompenhu. V prosinci 2019 byly slavnostně otevřeny.

 Během let 2018 a 2019 byly za české podpory v kambodžské provincii Kampot vybudovány dvě komunitní mateřské školy pro celkem 67 dětí ve věku do šesti let. Součástí výstavby každé z mateřských škol bylo také zajištění přístupu k vodě a sociálnímu zařízení. Projekt současně podpořil výrobu her, které jsou používány při výuce a podporují rozvoj dětí. „Další fáze projektu se zaměřila na rozvoj pedagogických schopností učitelů a zlepšení dalších parametrů mateřských škol jako např. zlepšení dětského hřiště, vybavení tříd či interiérová dekorace,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Slavnostního předání, které se uskutečnilo v prosinci 2019, se zúčastnili zástupci Velvyslanectví ČR v Phnomenhu, kambodžský ministr školství mládeže a sportu Hang Chuon Naron, zástupci japonského velvyslanectví, které se na projektu také podílelo, místní pedagogové a stovky dětí.

Projekt je součástí zahraniční rozvojové spolupráce Česka v Kambodži.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama