Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,62. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 11. 2020 19:26:00

Musíme obnovit činnost všech ordinací s psychologickou pomocí

Musíme obnovit činnost všech ordinací s psychologickou pomocí

Komentář na facebookovém profilu k psychickým obtížím obyvatel v souvislosti s opatřeními proti covidu.

Obrací se na mne řada laiků a odborníků, kteří potvrzují můj názor, že psychické dopady současných opatření proti šíření viru COVID-19 mohou napáchat více škody, než se nám na první pohled zdá. Rád bych kromě finanční pomoci podnikatelům, zaměstnancům, živnostníkům a rodičům školních dětí, inicioval plán na okamžité posílení těchto kapacit.

Budu chtít obnovit činnost všech ordinací a praxí souvisejících s psychologickou pomocí. Málo se mluví třeba o pomoci obětem domácího a sexuálního násilí, kteří teď téměř nemohou opustit své domovy a žijí s agresorem v jedné domácnosti. Můžeme se bavit také o stanech psychologické pomoci postavených na odběrových místech, můžeme v období uzavřených škol třeba využít školní psychology...

Na ministerstvu zahraničí bychom rádi pomohli takto i lidem, kteří jsou v karanténě v zahraničí. Příklad si můžeme vzít ze zahraničí: V Itálii mají od dubna bezplatnou nouzovou linku psychologické pomoci, v Německu jsou dokonce nově možné konzultace online.

ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama