Mgr. Tomáš Petříček, Ph.D.

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.02.2020 19:28:00

Pomoci těm, kteří o pomoc požádají, je naší povinností

Pomoci těm, kteří o pomoc požádají, je naší povinností

Česká republika odeslala ve čtvrtek 13. února 2020 materiální pomoc Číně k boji s koronavirem.

 Více než 4 tuny zdravotnického materiálu jsou na cestě z Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu do Vídně. Tam bude pomoc naložena do speciálu, který v pondělí 17. února 2020 zamíří přímo do čínského Wu-chanu. „Jsem velmi rád, že ČR umí nabídnout rychlou pomoc nejenom peněžní, ale i konkrétní – věcnou a že se v ní uplatňuje české know-how, které je v této oblasti na špičkové úrovni.

Materiální pomoc, která putuje do Vídně a následně do Wu-chanu, je složená z výrobků, které byly prakticky obratem k dispozici a nemuselo se čekat na jejich dodání nebo výrobu v řádu týdnů,“ vysvětlil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Materiální pomoc v celkové hodnotě 3,3 milionů korun zahrnuje respirátory, masky, ochranné operační oděvy, rukavice a roušky i dezinfekční prostředky. Ministerstvo zahraničních věcí její dodání připravilo v součinnosti s českými výrobci (Batist, Clinitex, Dina-Hitex, Medica Filter a Nanologix) a v účinné koordinaci s Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP).

Ochranné pomůcky budou ve Vídni naloženy do speciálu, který přepraví také pomoc poskytnutou Rakouskem, Maďarskem a Slovinskem. Let kofinancovaný Evropskou komisí pomoc dopraví přímo do Wu-chanu, kde ji převezme Hubei Charity Federation k přímému využití v místních nemocnicích.

„Chci poděkovat za skvělou a rychlou spolupráci Ministerstvu vnitra a českým výrobcům zdravotnických prostředků. Zastavit šíření koronaviru je v zájmu ČR a pomoci těm, kteří o pomoc požádají, je naší povinností,“ řekl Petříček.

Druhou část české pomoci tvoří finanční příspěvek v hodnotě 6 milionů korun na program podpory nejen Číny, ale i dalších postižených a virem ohrožených zemí. Součástí programu vyhlášeného Světovou zdravotnickou organizací je také výzkum a vývoj v oblasti hledání možností léčení a prevence nemoci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama