ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.09.2009 17:11:53

Tomáš Úlehla se představuje

Tomáš Úlehla se představuje

Životopis politika Tomáše Úlehly

Absolvoval jsem Univerzitu Palackého v Olomouci. Na přírodovědecké fakultě jsem promoval v roce 1989 v oboru systematická biologie a ekologie člověka. Diplomovou práci z parazitologie a mikrobiologie jsem vykonal pod vedením Prof. MUDr. RNDr. Hynka Lýska, DrSc., kterého si dodnes velmi vážím.

Do prvního zaměstnání jsem nastoupil v srpnu 1989 jako samostatný referent na Okresní hygienické stanici ve Zlíně. V roce 1992 jsem získal nabídku, abych založil na zlínské radnici odbor životního prostředí a zemědělství. Využil jsem této lákavé příležitosti a až do roku 1994, kdy mne Rada města Zlína jmenovala tajemníkem zlínského magistrátu, jsem vedoucí funkci státního úředníka vykonával opravdu rád. Ve funkci „ředitele úřadu“ jsem poprvé na vlastní kůži poznal, jak je v politice nesmírně důležité a současně někdy až nadlidsky složité, dokázat komunikovat za každých okolností se všemi zainteresovanými stranami, aby bylo dosaženo potřebného výsledku. V roce 1995 jsem městský úřad opustil. Šest let, které jsem strávil ve státní správě, bylo velmi dobrou školou pro mé další působení v komunální politice i v byznysu.

Moje profese biologa a ekologa s praxí ve veřejné správě předurčila můj další pracovní, odborný i podnikatelský osud. Ještě v roce 1995 jsem nastoupil jako manažer do firmy, ve které působím dodnes. V roce 1996 jsem získal osvědčení k vypracování posudků vlivů na životní prostředí (tzv. EIA) a tuto činnost společně s ekologickým poradenstvím vykonávám i nyní. Dalším oborem mé činnosti je garance zodpovědné osoby za provoz skládek odpadů, odborný dozor v soukromých firmách a v neposlední řadě jsem členem různých expertních týmů. Několik let působím v odborné komisi životního prostředí při Výkonné radě ODS (dnešní poradní sbor stínového ministra ŽP).

V současné době zastávám od listopadu 2002 funkci primátora města Zlína. Poprvé jsem byl zvolen do zastupitelstva již v roce 1990, avšak jako státní úředník jsem se pro tzv. neslučitelnost funkcí nemohl stát členem obecní samosprávy. Po dalších úspěšných komunálních volbách ve Zlíně v roce 1994 jsem se ve svých 29 letech stal tajemníkem. Od roku 1998 jsem byl členem Rady města Zlína odpovědným za oblast životního prostředí, mládeže a tělovýchovy, územního a strategického rozvoje. V posledních komunálních volbách jsem jako lídr kandidátní listiny ODS přivedl naši stranu až k vítěznému výsledku a byl jsem zvolen primátorem.

Nejen prací je člověk živ, říkávala moje nejhodnější pohádková babička, a já jsem si její rčení vzal dostatečně k srdci. Bude to již třicet let, co jsem poprvé navštívil rybářský kroužek a krásný vztah k „pstruhařině“ si uchovávám dodnes. Od mého prvního tréninkového opojení ve fotbalovém dresu s velkým „G“ (tehdy jako Gottwaldov) na prsou už také uplynula řádka let. Poslední mistrovský fotbalový zápas jsem odehrál v létě 2002. Dodnes „opečovávám“ svoji první kytaru, kterou mi v roce 1971 koupila za vysvědčení maminka. Moje kapela VOICEBAND letos vydala své druhé CD a doprovázela nejeden mítink i jiné akce ODS. S manželkou Janou, dětmi Michalem a Eliškou - a v posledních dvou letech i s naším čtyřnohým miláčkem Gillem - nevynecháme jedinou příležitost vyrazit do přírody. V létě často vyjíždíme na kolech, v zimě sportujeme na lyžích a přes rok se třeba jen tak, s ruksakem a dobrou náladou, touláme po valašských kotárech.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout