Mgr. Václav Láska

Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • BPP
  • Praha 5
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2020 19:09:00

Poslední, co potřebujeme, je agrese a vzájemné napadání

Poslední, co potřebujeme, je agrese a vzájemné napadání

Komentář na facebookovém profilu k nervózní atmosféře v zemi kvůli koronaviru.

Stále častěji vídám hodně útočné facebookové statusy, jejichž společným tématem je nový koronavirus. Ten zapříčinil nejen hodně napjatou situaci ve zdravotnictví i ekonomice, ale také zformování nesmiřitelných táborů, které po sobě ostře jdou. Lidé, proč to děláte? Proč se mezi sebou napadáte?

Současná situace je fakt na houby, takže chápu tu spoustu emocí, které vyvolává. Ale poslední, co potřebujeme, je jakákoli přemíra agrese a vzájemného napadání. Buďme k sobě tolerantní! Vždyť v současném informačním chaosu je opravdu těžké udržet si kritický, objektivní a emocí prostý přístup. Od toho tu ostatně máme vládní „profíky“. Právě oni mají moc a nesou odpovědnost. A pokud svoji roli nezvládají, tak mimo chaosu v ekonomice, školství, zdravotnictví, přinášejí i chaos do hlav lidí.

Takový chaos je pak nejlepší živnou půdou pro spoustu emocí, vyhraněných názorů, zloby. Jediný, na koho se však můžeme opravdu zlobit, jsou právě politici, kteří neumějí řešit krizi a přesvědčivě a konzistentně vysvětlovat své kroky.

Odvádět pozornost od jejich chyb tím, že se začneme napadat a obviňovat navzájem, není dobrý nápad. První vlnu koronavirové epidemie jsme i díky vzájemné soudržnosti zvládli skvěle. Když nezměníme styl a budeme držet pospolu, tak se úspěšně popereme i s tou druhou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama