Mgr. Václav Láska

Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • BPP
  • Praha 5
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.04.2021 17:40:00

V Praze jen jediný ruský diplomat

V Praze jen jediný ruský diplomat

Komentář na facebookovém profilu k redukci pracovníků ruské ambasády.

V Praze jen jediný ruský diplomat

Dnes jednal senátní výbor pro zahraničí, obranu a bezpečnost, jehož jsem členem o situaci spojené s kauzou Vrbětice. Na jednání byl přítomen i ředitel BIS, ředitel Policie a ředitel NCOZ. Jednání bylo v utajeném režimu, proto nemohu psát o tom, co nám pozvaní pánové řekli. Nicméně výbor poté přijal veřejné usnesení, v němž mimo jiné ocenil práci BIS, Policie a NCOZ. Snad to má určitou výpovědní hodnotu.

A co dál? Psal jsem tu status zpátky o tom, co udělat v reakci na to, až nám ruská strana vyhostí také 18 diplomatů, neboť to bude vzhledem k rozdílnosti velikosti naší ambasády v Moskvě a jejich v Praze výrazný nepoměr. Rusko šlo ale ještě dál. Vyhostilo hned 20 pracovníků české ambasády v Moskvě. A zatímco my ruským diplomatům dali na opuštění naší země dva dny, Rusové našim na opuštění Ruska jediný den.

Ve výboru jsme se shodli na tom, že Rusko tímto krokem eskaluje napětí. Jinými slovy Rusové nám tu vyhazují muničáky do vzduchu, a ještě se vztekají, když na to reagujeme.

Proto se náš výbor shodl i na tom, že dalším krokem české vlády by mělo být omezení osazenstva ruské ambasády v Praze na jediného diplomata. O této výzvě vládě bude pravděpodobně ve středu jednat plénum Senátu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama