Mgr. Vladimír Puchalský

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.11.2014 13:28:42

Řidiči autobusů vstoupili do stávkové pohotovosti

Řidiči autobusů vstoupili do stávkové pohotovosti

Do stávkové pohotovosti vstoupili 26. listopadu nespokojení zaměstnanci Dopravní a logistické společnosti, která v Přerově provozuje městskou hromadnou dopravu. O svém rozhodnutí informovali přerovského primátora.

„Byli jsme ujištěni, že vyhlášení stávkové pohotovosti se žádným způsobem nedotkne provozu městské autobusové dopravy. Lidé se tedy v této fázi nemusejí obávat, že by přišli o svoje spoje, nebo se jim jiným způsobem zkomplikovalo cestování autobusem po Přerově,“ konstatoval primátor Vladimír Puchalský. 

Zástupci odborové organizace uvedli i důvod stávkové pohotovosti. „Náš zaměstnavatel s námi odmítá mluvit o kolektivní smlouvě a o benefitech, které jsme navrhli. Ať už se jedná třeba o volnou jízdenku, stravenky, nebo penzijní fond. Kolektivní smlouvu jsme předali 18. března – a od té doby s námi nikdo nekomunikuje. Nedohodli jsme se ani za pomocí zprostředkovatele z Ministerstva práce a sociálních věcí,“ zdůraznil předseda Nezávislého odborového svazu automobilové dopravy Rudolf Parák, který zastupuje pracovníky Dopravní a logistické společnosti. Ten zároveň řekl, že pokud nedojde ke shodě, promění se stávková pohotovost v regulérní stávku.

„Odboráři byli z naší strany ujištěni, že město Přerov – coby objednatel veřejné služby - na vzniklé situaci nenese žádnou vinu a není oprávněno do kolektivního vyjednávání vstupovat,“ uvedl závěrem primátor Vladimír Puchalský.

Tisková zpráva magistrátu

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama