Mgr. Vlasta Bohdalová

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

30.04.2014 9:50:23 - zitová

adopce homosexuály

Jak se jako žena, matka, stavíte k návrhu vašeho kolegy Dienstbiera na adopci dětí homosexuály? Včera jsem také v E15 četla, že jsme k homosexuálům jako národ velmi tolerantní. Co na tyto výsledky říkáte? Já jsem k výsledku ale především k návrhu velmi skeptická

Odpověď

06.05.2014 15:49:56 - Mgr. Vlasta Bohdalová
Vážená paní Zitová,

především Vám chci poděkovat za dotaz. Budu se Vám snažit odpovědět podle nejlepšího vědomí a svědomí.

Já sama se dívám na homosexualitu velmi tolerantně, neboť již v osmém týdnu těhotenství se rozhoduje o sexuální orientaci dítěte. Tento fakt bohužel mnoho lidí odmítá akceptovat. Není tomu jen v současnosti, ale táhne se to tisíciletými dějinami lidstva. Mne velmi bolí, když se dočtu, že ještě v 21. století je homosexualita považována za trestný čin.

Nyní k Vašemu dotazu.  V minulém volebním období jsem připojila svůj podpis k návrhu podobného zákona. Jsem pro, aby si mohl homosexuální pár adoptovat dítě, pokud jeho biologickým rodičem je jeden  z páru. Takových párů jsou desitky, protože mnoho žen i mužů tajilo svoji orientaci, kvůli obrovským předsudkům ve svém okolí a vstoupili do heterosexuálních svazků, které ovšem nefungovaly a došlo k rozvodu. A jejich dítě jim bylo svěřeno do péče a nyní je vychovávají v novém svazku s homosexuálním partnerem. To je situace, kdy bych souhlasila s adopcí druhým partnerem, jinak ne.

Co se týká tolerance k homosexualitě v České republice, myslím, že jsme se přiblížili k běžnému chápání moderních zemí.

                                                                                                     S pozdravem, Vlasta Bohdalová