Mgr. Zdeňka Hamousová

  • BPP
  • Žatec
  • starostka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.04.2021 6:34:00

Žatec usiluje o dotaci na oživení bývalých papíren

Žatec usiluje o dotaci na oživení bývalých papíren

Zastupitelstvo města Žatce schválilo investiční záměr s názvem Regenerace objektu bývalých papíren v Žatci. Finance na obnovu areálu by mohlo město získat i ze Státního fondu podpory investice. Žádost o dotaci bylo nutné podat do 30. dubna.

Předběžný odhad ceny za regenerace je kolem 64 milionů, zhruba polovinu by mohla pokrýt dotace ze SFPI. Město dlouhodobě plánuje ve spodní části bývalých papíren vybudovat novou kuželnu a také městský archiv, každá část by měla svůj vlastní vchod.

Archiv je plánován ve střední části objektu, tedy pod depozitářem muzea. Vstup do městského archivu by byl nově vytvořeným vchodem z ulice Volyňských Čechů. Část prostor bude přístupná veřejnosti, možné bude například prezentování některých exponátů nebo jejich studium badateli.

S kuželnou se počítá v severní, nejspodnější části někdejších papíren, kam by se vstupovalo dnešním vchodem od kruhového objezdu. Pro hráče i návštěvníky má vzniknout zázemí v podobě šaten či WC a sprchy. O provoz kuželkářské čtyřdráhy by se starali členové klubu TJ Lokomotiva Žatec.

„Oba investiční záměry jsou zpracovány samostatně, abychom mohli podat žádost o dotaci jednotlivě. Zvyšujeme tím možnost získat dotaci z různých dotačních titulů. Je zpracovaná projektová dokumentace a vydané stavební povolení,“ uvedla starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Harmonogram prací počítá s tím, že ještě letos by se mohla zahájit příprava výběrového řízení na dodavatele. Pokud by samotné práce začaly na jaře příštího roku, dokončeny by mohly být v roce 2023. Samozřejmě za předpokladu, že se Žatci podaří získat dotaci a příprava bude probíhat bez komplikací.

Dotace z programu Brownfieldy má pomoci s oživením nevyužívaného průmyslového objektu, kde byla výroba zastavena v roce 2002. Od té doby areál chátral a vytváří rozsáhlý brownfield v blízkosti historického centra Žatce.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama