Odborníci upozorňují na souvislost s horším spánkem, úzkostmi, problémy se soustředěním i dalšími zdravotními riziky. Přesto je dnes pravidelně pije téměř 70 000 českých dětí.
Státní zdravotní ústav říká jasně: energetické nápoje dětem nepřinášejí žádný benefit, pouze rizika.
Proto podporuji zavedení věkové hranice 16 let pro jejich prodej. Je to rozumný krok pro lepší ochranu zdraví našich dětí.



