Nemá snad pravdu?
Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ovládat, o čemž svědčí její snahy nám lézt do soukromí. EU podle mě vznikla jako dobrý projekt, ale obavám se, že se zvrhává v něco, co není dobré a jak se říká ani zdravé. Vy jste s vývojem EU spokojen? A proč už konečně někdo nedá Leyenové sbohem? Podle mě se na ní valí víc a víc kritiky a čelí i ne jedné kauze.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Kodl74, mamlas
Odpověď
15.06.2026 17:07:23 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA
Dobrý den, v rámci EU existuje mnoho věcí, které by se měly změnit. Složení Evropské komise odráží rozložení politických sil v celé Evropě - pokud by bylo jiné, seděl by v čele EK někdo úplně odlišný. Pokud se objeví závažná zjištění týkající se EK, může být samozřejmě odvolána. S pozdravem
Tomáš Zdechovský





