Michal Malý

  • Trikolóra
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

1. 10. 2018 11:54:38 - kachna-na

Proč kandidujete do senátu?

Podle tohoto článku - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Maly-Svobodni-Jak-se-ne-hospodari-v-Praze-8-psi-louka-553483 bych řekla, že kandidujete spíš na starostu. Uvědomujete si, že senátor asi nemůže moc ovlivnit, do čeho MČ investuje peníze?

Odpověď

1. 10. 2018 16:37:08 - Michal Malý
 Dobrý den,

Do Senátu kandiduji, protože bych se chtěl podílet na věcech, důležitých pro tuto zemi. Jde zejména o bezpečnost a o to, abychom dále nepodléhali diktátu Bruselu a zamezili tomu, aby zasahoval do vnitřních záležitostí našeho státu. V letech 1990-2 jsem byl poslancem Federálního shromáždění a věnoval jsem se i regionu, ve kterém jsem žil a za který jsem byl zvolen. V mnoha věcech jsem pomohl i díky tomu, že ta doba byla plna emocí a mnoho věcí tehdy šlo snáz, než dnes.

Senátor se může svému obvodu věnovat omezeně, protože nemá v komunální oblasti jako nečlen zastupitelstva žádné pravomoci. Proto vedle senátu kandiduji i do Zastupitelstva městské části Prahy 8. Žiji v Praze prakticky celý život, v Praze 8 17 let a její problematiku dobře znám. Je tady toho mnoho, co je třeba zlepšit. Nelíbí se mi, v jaké situaci je doprava, bezpečnost v některých lokalitách, ale zejména to, jak MČ hospodaří. Je patrna i nekoncepčnost radnice, což se projevilo i při rekonstrukci Zenklovy ulice. Velmi špatné je, jak radnice dlouhodobě ignoruje neúnosnou situaci ulice V Holešovičkách.

To jsou věci, na kterých bych chtěl pracovat a přispět k jejich zlepšení. Proto vedle Senátu kandiduji do Zastupitelstva MČ Prahy 8 v koalici ODS + Svobodní. Funkce senátora a zastupitele jsou časově zvládnutelné.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE