Mikuláš Ferjenčík

Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • Piráti
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.09.2019 11:04:00

Když chybí argumenty, přicházejí nálepky

Když chybí argumenty, přicházejí nálepky

Komentář na facebookovém profilu k diskusi s poslancem Kalouskem o nastavení daňového systému

 Navrhl jsem snížit zdanění práce a zrušit jednu daňovou výjimku pro nejbohatší. Kolega Kalusek se do mě na výboru pustil bez toho, aby si návrh vůbec přečetl (začal hovořit o právnických osobách, kterých se to vůbec netýká) a teď údajně vyháním "úspěšné" ze země.

Jako jestli se u nás úspěšný člověk pozná tak, že než aby zaplatil daň z příjmu 15 % jako všichni ostatní, tak raději odejde do ciziny, tak už se nedivím, proč se u nás dají vyhrát volby přes útoky na elity. Já chci radši zemi, kde budou daně platit všichni a díky tomu bude možné ty daně snížit.

Na tomhle postoji nevidím vůbec nic levicového ani pravicového. Pouze elementární snahu o spravedlivé nastavení daní. Platit z práce se všemi odvody cca 45 % a pozorovat u toho, že z příjmů z kapitálu se platí nula rozhodně nepřispívá k pocitu férového fungování státu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout