Milan Krajča

S lidmi pro lidi!
  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.02.2014 8:41:42

Hnědé nebezpečí na Ukrajině

Hnědé nebezpečí na Ukrajině

Čeští komunisté jsou plně solidární s komunisty Ukrajiny i ukrajinským lidem. KSČM konstatovala, že ti, kteří podlehli propagandě Evropské unie, jsou využíváni ukrajinskou opozicí k řadě násilných protestů a provokací.

Již několik měsíců jsme i v České republice svědky ohromné mediální kampaně plné lží, manipulací a podvodů, vykreslující současné nepokoje na Ukrajině jako „lidové povstání za svobodu a demokracii.“ Všemožně je zastírána pravda o skutečném charakteru střetů na Ukrajině, o vzestupu tamního fašismu i o roli Spojených států amerických a Evropské unie při snahách o destabilizaci země.

Aktuální krize na Ukrajině vypukla poté, co ukrajinská vláda ustoupila lidovému tlaku a odmítla „partnerství“ své země s Evropskou unií, které by znamenalo hospodářské zničení Ukrajiny. Následná vlna násilností byla zcela zjevně iniciována ze strany Evropské unie a Spojených států amerických s cílem svrhnout ukrajinskou vládu a rozvrátit zemi.

Klíčovými složkami opozice jsou přitom různé fašistické síly. V čele pouličních bojů v Kyjevě od počátku působí koalice Pravý sektor, která sdružuje fašistické  organizace, jako jsou Ukrajinské národní shromáždění – Ukrajinská národní sebeobrana, Tryzub neboli Trojzubec Stepana Bandery, Patrioti Ukrajiny, Bílé kladivo. Je přitom důležité poznamenat, že strana Svoboda, jež je jako jedna z hlavních opozičních stran iniciátorem protestů, dříve působila jako Sociálně-národní strana Ukrajiny a otevřeně se profilovala jako neonacistická organizace.

Barva ukrajinské opozice již není oranžová ani modro-žlutá, ale hnědá. Ne náhodou je jejím sjednocujícím prvkem také antikomunismus. V rámci pouličních bojů byla vandalsky zdevastována již řada socialistických a antifašistických památníků. Zničena byla i slavná socha vůdce ruských bolševiků a Velké říjnové socialistické revoluce Vladimíra Iljiče Lenina, která vznikla při příležitosti Světové výstavy v New Yorku v roce 1939, na niž byla také oceněna jako nejlepší monument světa. Zároveň je teror nasměrován i proti komunistům, fašistické bojůvky útočí na sekretariáty komunistické strany i na její členy a představitele.

Komunistická strana Ukrajiny je přitom jednou z největších politických stran v zemi. Komunisté od počátku upozorňují na  skutečnou podstatu připravovaného „partnerství“ Ukrajiny s Evropskou unií a objasňují zhoubné důsledky, které by zemi přineslo. Zároveň ukrajinští komunisté požadují vypsání referenda o této otázce, které ale společně odmítá ukrajinská vláda i opozice. Pro komunistický požadavek na všelidové hlasování se přitom podařilo získat takřka 4 milióny podpisů občanu Ukrajiny. Komunisté dále vyzývají k odmítnutí eskalace fašistického teroru, prosazují mírové řešení stávajícího konfliktu a usilují o řadu zásadních ústavních změn, které by měly podobným situacím v budoucnu zabránit.

Je však nutné podtrhnout, že situace ukrajinských komunistů je v současnosti velmi složitá a v několika regionech byla strana dokonce zahnána do ilegality. I z těchto důvodů dnes  Komunistická strana Ukrajiny vytváří své vlastní sebeobranné lidové milice a organizuje velké množství masových demonstrací proti fašismu v různých částech země.   

KSČM zároveň deklarovala svou podporu návrhu Komunistické strany Ukrajiny k uskutečnění celostátního referenda, ve kterém by se lid této země mohl demokraticky rozhodnout o její zahraniční politice.

Milan KRAJČA,

předseda zahraničně-politické komise ÚV KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama