Milan Krajča

S lidmi pro lidi!
  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.09.2017 9:17:36

Lid Bolívara a Cháveze na kolena sražen nebude

Lid Bolívara a Cháveze na kolena sražen nebude

Venezuelský lid, jdoucí ve šlépějích velkých bojovníků za jeho národní nezávislost a svobodu - Simóna Bolívara a Huga Cháveze – není zastrašen a na kolena se jen tak srazit nenechá. Ve svém spravedlivém zápase má i naši plnou podporu...

Bolívarovská republika Venezuela prožívá v těchto dnech opravdu dramatické období. Národně-demokratický, pokrokový, lidový a protiimperialistický revoluční proces, zahájený před takřka dvěma desetiletími zvolením Huga Cháveze do prezidentské funkce a pojmenovaný po osvoboditeli národů Latinské Ameriky Simónu Bolívarovi, je v současnosti pod mimořádným tlakem svých zahraničních i domácích nepřátel, organizujících násilnou, destabilizační a pučistickou kampaň. Spojené státy americké ve spojení s venezuelskou oligarchií a jí reprezentující reakční opozicí postupují ruku v ruce v úsilí o rozvrat tohoto karibského státu, opakujíce scénáře v minulosti uplatněné nejen ve Venezuele, ale i řadě dalších států. Hospodářská válka, finanční blokáda, obchodní bojkot, šmelinářství, cenové spekulace, destabilizace, sabotáže a teroristické útoky organizované fašistickými skupinami i mediální dezinformační válka jsou dlouhodobě součástí snah o pučistické odstranění legitimní moci demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura, jeho vlády a všech dalších institucí ovládaných venezuelským lidem.  

Odhodlání bránit svou revoluci potvrdil venezuelský lid v nedávných volbách do Ústavodárného národního shromáždění. Přes výzvy opozice k bojkotu a snahu brutálním násilím zabránit občanům v uplatnění jejich volebního práva se úspěšných voleb nakonec zúčastnilo přes osm milionů voličů. Mezi priority legitimně zvoleného parlamentu mimo jiné patří obnovení spolupráce mezi jednotlivými odvětvími politické moci a zajištění normálních funkcí demokratického, sociálního a právního státu; zkvalitnění ekonomického systému tak, aby umožnil další rozvoj výrobních sil a průhledný model rozdělování zisku s cílem zajistit uspokojování potřeb obyvatelstva; ústavní uzákonění vládních sociálních misí zaměřených na zvýšení životní úrovně pracujících; rozšíření pravomocí právního systému proto, aby mohla být vymýcena beztrestnost za zločiny proti lidu, vlasti a společnosti, jako jsou korupce, pašování, spekulace, terorismus, propaganda sociální nenávist a vnější intervence; rozšíření ústavy o zákon o komunách, komunálních a dělnických radách; zajištění suverenity a celistvosti země rozšířením pravomocí demokratického státu...  

Právě volby a ustavení nového Ústavodárného národního shromáždění vedly Spojené státy americké, aby ústy svého prezidenta stupňovaly své výhružky vůči Venezuele a jejímu lidu. Donald Trump kromě jiného doslova řekl: »Venezuela je katastrofa, velmi nebezpečná... Máme mnoho možností pro Venezuelu a je mezi nimi i vojenské řešení, bude-li to nutné... Jsme všude ve světě, máme jednotky po celém světě, v místech, která jsou velmi daleko. A Venezuela není tak daleko.«Na přímou otázku novinářů, zda Pentagon připravuje proti latinoamerickému státu možný ozbrojený útok, pak odpověděl, že»vojenská operace a vojenské řešení je určitě to, co bychom mohli uskutečnit«.  Podobné nehorázné výhružky jsou dnes ze stejných úst směřovány proti lidu Bolívarovské republiky Venezuela, ale i Korejské lidově demokratické republiky a dalších států světa. Je zřejmé, že takovéto hrozby silou ve snaze o imperialistické vměšování jsou v jasném rozporu s mezinárodním právem a Chartou Organizace spojených národů.  

Venezuelský lid na vyhrožování imperialistickou agresí reagoval zorganizováním masových demonstrací, které se za účasti Jednotné socialistické strany Venezuely, Komunistické strany Venezuely a dalších vlasteneckých a pokrokových sil uskutečnily v metropoli Caracasu i v dalších městech. Zároveň venezuelská vláda svolala pod označením Bolívarovská suverenita 2017 vojenské cvičení Národních bolívarovských ozbrojených sil, které má za úkol přípravu úspěšné obrany země a odražení agresora. Venezuelský lid, jdoucí ve šlépějích velkých bojovníků za jeho národní nezávislost a svobodu - Simóna Bolívara a Huga Cháveze – není zastrašen a na kolena se jen tak srazit nenechá. Ve svém spravedlivém zápase má i naši plnou podporu.  

Milan KRAJČA,

člen Ústředního výboru KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama