Milan Krajča

S lidmi pro lidi!
  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.12.2023 4:31:00

Už zase vysílají signály

Už zase vysílají signály

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k myšlence ekonoma Kovandy o možném zrušení důchodů

 Demontáž sociálního státu z dílny pravice pokračuje. Pokusný balónek vypustil "nezávislý" ekonom Kovanda ohledně možnosti zrušit vyplácení důchodů. Peníze podle něj nerostou na stromech.

Nerostou! Samozřejmě, že nerostou! Peníze plynou z lidské práce. Z té práce, o jejíž hodnotu nás stát obírá nejvíce v celé EU! Na své výplatnici totiž vidíme nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoříme. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Tak bychom se ke svým penězům opravdu rádi dostali alespoň na stará kolena.

Mimochodem, jedním z klíčových důvodů toho, proč čeští pracovníci vidí ve své výplatě relativně nejmenší část toho, co skutečně odpracují, je enormní odliv vytvořeného bohatství z Česka do zahraničí. K němu dochází zejména prostřednictvím úniku stovek miliard korun ročně v podobě dividend tuzemských dceřiných firem vyplácených jejich matkám, sídlícím nejčastěji v západních zemích EU.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama