ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24. 5. 2013 19:01:35

FATA MORGÁNA EKONOMICKÉHO „R Ů S T U" !

FATA MORGÁNA EKONOMICKÉHO „R Ů S T U" !

Suché konstatování situace dle NÁRODNÍ PROSPERITY.

  Slovo „růst“ je na všech politických úrovních dnes omílané kolem dokola a v mediích jím šermuje kdejaký tlachal. Televize, noviny, rozhlas, ti všichni na nás denně chrlí informace o prorůstových opatřeních již po několik let. Růst, růst, a zase růst, je občanům jako tvůrce lepší budoucnosti představován už po léta, ale je to jen fata morgána, jakési "světélko v černém dlouhém tunelu". A občané v tom "tunelu" tápou, šlapou po sobě a k tomu slibovanému "světélku", k růstu, bezhlavě následují své "tuneláře". Nejdříve byla našim občanům Evropskou unií a naší vládou naordinována realizace cesty k tomu růstu … usilovným šetřením.

Nyní se zase na radu EU a naší vlády máme vydat cestou opačnou, cestou usilovného investování. Asi korupčníkům již docházejí finanční zdroje a potřebují nové státní zakázky. Strana Národní Prosperita je přesvědčena, že ani jedna z výše uvedených cest našemu národu "růst" nikdy nepřinese.   Situace ve společnosti je taková, že většina občanů našeho národa se stále k něčemu upíná v bláhové naději, že jim někdo něco dá zdarma, že jim nějak pomůže, nebo za ně něco udělá. Je to omyl. Vždy přece je „něco za něco“ a často člověk dá „mnoho - za nic“. Mnoho lidí se těšilo do EU ve svých představách, že se jim životní úroveň zvýší na úroveň západu. Nyní koukají s otevřenou pusou, jak do EU platíme více, než kolik dostáváme zpět, a z toho mála co nakonec přijde, se navíc ještě část někam vytratí. Čeho se nám však z  U dostává nadbytek, to jsou "knížecí moudra" a zákony iniciující jakési novodobé nevolnictví. A lidé, když jim to s EU nevyšlo, počítají dny do voleb a myslí si, že ten tolik očekávaný "růst" a změny k lepšímu přinesou … ty nové volby.

   Nepřinesou, a ani nemohou. Jednou se nechají voliči zlákat na plané sliby tak zvanou "levicí", podruhé tak zvanou "pravicí." To svědčí jen o chronické "slepotě" občanů, kteří nedokáží prozřít a stále opakovaně volí tytéž stejné strany a jejich cestou jedince, kteří povětšinou od školních lavic sedí v parlamentu a o životě a problémech občana nic nevědí, a ani vědět nechtějí.  A většina takových „politických expertů“ se přece právě na tom dnešním marastu podepsala! Je to jen tápání ode zdi ke zdi v "černém tunelu". Voliči nemyslí vlastní hlavou, říkají jen to, co říkají jiní, čekají co udělají druzí, spoléhajíc na to, že ti druzí  za ně jejich potíže vyřeší. A marně pořád čekají na ten slibovaný "růst".

   Naši čtenáři nám často připomínají, že jenom kritizujeme, ale sami přitom nedokážeme svůj vlastní "recept" na řešení hospodářských problémů uvést. Ale to není pravda. Hned od začátků formování naší strany, od roku 1999, jsme na našich stránkách poctivě uváděli naše názory a podrobný program. Postavený na systému přímé demokracie, navrhující nové uspořádání parlamentu, změny odměňování státních zaměstnanců, opatření proti korupci atd. atd. Bohužel záhy jsme zaznamenali pravidelné "vykrádání" našeho programu jinými politickými subjekty a navíc se také stávalo, že medii byly z našeho programu vytrženy jen některé partie, zejména ty, které při „šikovném podání“ předem vyvolávaly odpor proti naší straně a našemu programu. Proto jsme se rozhodli uveřejňovaný program omezit jen na základní téze a konkrétní řešení problémů v něm nezveřejňovat. Naše strana nemá běžně přístup ke sdělovacím prostředkům, jakého se dostává mnohým teprve vznikajícím stranám a hnutím. Jsme stranou s hlubokým národním cítěním - tudíž pro současnou politickou elitu jsme stranou nežádoucí. Je pro nás velmi těžké veřejně prezentovat své názory, protože ať vyslovíme, co vyslovíme, každý náš názor, který není v souladu s "hlavním proudem", je označen za populistický, nebo je pod záminkou "extremismu" kriminalizován.

   Ačkoliv v termínu "růst" si nelibujeme, přesto myslím víme jak prosperitu našeho národa zajistit. Jsme si přitom vědomi toho, že pro náš národ bude oproti okolním národům mnohem složitější protlačit se do období prosperity. Jiné státy nemají národní majetek tak rozkraden a promrhán, jako je tomu u nás. Jiné národy si zachovaly víru, národní hrdost, nějaké ideály. My z toho nemáme nic. Jiné národy nemají tak jako my rozvrácené hospodářství všech odvětví. Jiné národy si dokáží ochraňovat svoji ekonomiku pomocí různých ochranářských opatření. Jaký můžeme vykazovat "růst", když téměř nic nevyrábíme a většinu všeho legálně i nelegálně dovážíme. Snad i největším optimistům musí být zřejmé, že se náš národ neuživí zaklínadlem našich politiků o "zvyšování vzdělanosti" a vývozem našeho know-how, ale že se můžeme uživit jen poctivou tvrdou prací a průmyslovou i zemědělskou výrobou. Chceme-li "růst" musíme poctivě pracovat a práce těch, kteří ji vykonávají si musíme vážit.

   Mnohá desetiletí to bude trvat, než se odstraní a napraví ta dvě desetiletí zmaru a morální devastace, kterou nám přinesla "Havlova sametová revoluce" a její protagonisté od roku 1989 po dnešek. V době lidstvu nepřátelské globalizace, která přináší prospěch jen nadnárodnímu finančnímu kapitálu, mohou lepší život našemu národu přinést jen lidé myslící na svůj národ více než na svůj osobní prospěch! Jenom takoví poctiví lidé budou spolu s ostatními občany schopni zabezpečit našemu národu dlouhodobou prosperitu. Takové je dlouhodobé stanovisko Národní Prosperity k hospodářskému vývoji ČR!

                                                                                      NÁRODNÍ PROSPERITA

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama