Občanská demokratická aliance

  • ODA
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.08.2018 12:47:52

Prahu mají řídit rodilí Pražané

Prahu mají řídit rodilí Pražané

Praha potřebuje řídit lidmi, kteří zde mají takříkajíc odžito, kteří se chtějí svým po generace známým sousedům podívat s klidem či dokonce hrdostí do očí a říci, naše Praha je krásným místem pro život a hrdým centrem naší vlasti.

Když někdo hospodaří na pronajatém poli, často je mu lhostejné, že by se měl starat také o udržitelnost úrody po další generace a navracet do půdy živiny místo nebezpečné chemie. Taková půda navíc nezadrží dostatek vody a vymývají se z ní rychle jedy do povrchových i podzemních vod.

Toto přirovnání o dobrém hospodaření s půdou neméně platí i pro tak pestrý a živý organismus, jako je velkoměsto Praha se svou tisíciletou tradicí správního, politicko-ekonomického, sociálního a kulturního centra českých státních útvarů. Tak jako dobrý hospodář předává půdu a celé své hospodářství svému dědici, aby ho udržoval a zmnožil hodnotu, tak by se v nejlepší praxi měla předávat správa a řízení Prahy těm, kdo tento požadavek naplní. V naší demokratické společnosti ale nerozhodují ve správě věcí státních a veřejných dědické principy, ale demokratické volby. Proto by se občané Prahy měli v následujících obecních volbách řídit právě takovými požadavky na osobnosti kandidujících politiků.

Ten, kdo od mala vyrostl v jakékoli z pražských čtvrtí, zná spoustu sousedů, ví, jaké problémy má tato městská část a jaké problémy se dokáží v celé Praze doslova zřetězit a znásobit, dokáže právě díky historické znalosti mikrosvěta pochopit i problémy vyššího celku, celé Prahy. Sotva opak může vypustit z úst větu o „zpovykaných Pražácích“, kterou pronesla stávající primátorka Adriana Krnáčová na adresu těch obyvatel Prahy, kteří kritizují neprovázanost oprav komunikací v hlavním městě zaviňujících opakovaný kolaps dopravy a prudké zhoršení pracovních i životních podmínek.

Adriana Krnáčová se narodila a vystudovala v Bratislavě. K hlavnímu městu má tentýž vztah jako najatý manažer, v našem srovnání jako sedlák využívající pronajaté cizí pole. Najatí manažeři či sedláci jednoho dne své působiště opustí, možná i s lehkým srdcem, s pěknou sumičkou na kontu.
 
Praha zůstala v posledních letech nehybná: stav dopravy zůstal v podstatě tam, kde ji nechali politici ODS – s poslední velkou infrastrukturní stavbou tunelového komplexu Blanka a bez komunisty postavených hlavních tras metra by se doprava ve městě již dávno zhroutila. Tunel Blanka bohužel zatím nenavázal na nutné dokončení pražského dálničního okruhu. Nadále vede přes Nuselský most a dále Václavské náměstí hlavní dopravní tepna města, což také vymysleli komunisté. Denně po ní jezdí na 70.000 vozů, kteří z přirozeného centra města a státu a pár desítek metrů od sochy sv. Václava činí nestravitelné místo k životu. Přesto se ročně z rozpočtu Prahy na dopravu utrácejí zhruba dvě desítky miliard korun a výsledek sotva vidno. Co dělají pražské úřady pro to, aby se stavělo více bytů a mladé rodiny měly šanci odstartovat svůj život právě zde a nemuset se stěhovat mimo Prahu?  Co dělají politici pro to, aby se zvýšila nabídka pracovních míst tam, kde lidé bydlí a statisíce občanů tak nemuselo denně strávit hodiny v dopravních prostředcích dojížděním do jiných částí Prahy?

Praha potřebuje řídit lidmi, kteří zde mají takříkajíc odžito, kteří se chtějí svým po generace známým sousedům podívat s klidem či dokonce hrdostí do očí a říci, naše Praha je krásným místem pro život
a hrdým centrem naší vlasti.

Proto ODA říká, zvolte si v nadcházejících volbách ty, kdo celým svým životem dokazují, že mohou k rozvoji Prahy jako rodilí Pražané skutečně výrazně přispět!     

           

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama