Občanská demokratická strana

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.03.2012 9:41:25

Petr Nečas varoval před nesplnitelnými sliby ČSSD

Petr Nečas varoval před nesplnitelnými sliby ČSSD

Ze 4. ideové konference ODS v Olomouci.

Větší adresnost sociálních dávek, tvrdší postihy za jejich zneužívání, úsporný, ale zato efektivní sociální systém. To jsou základní pilíře programu ODS v sociální oblasti, na kterých se shodli občanští demokraté na právě probíhající 4. ideové konferenci v Olomouci. Předseda strany Petr Nečas zároveň upozornil, že všechny evropské země, a to i tam, kde vládnou levicové vlády, musí šetřit a přehodnotit svůj přístup k sociální politice.

„Stát se sociální dimenzí není totéž, co stát socialistický,“ poznamenal v úvodu ideové konference předseda ODS a premiér ČR Petr Nečas na adresu sociálních demokratů. Občany varoval před nezodpovědným populismem ČSSD pod zástěrkou budování „sociálních jistot“.

„Toto obelhávání voličů by vedlo k rychlému prohlubování zadlužení nad klidně 100 procent HDP, které by již nešlo rozpočtově zvládnout. Sociální zabezpečení musí odpovídat ekonomickým možnostem státu, jinak se dostaneme na trajektorii, která vede k Řecku či jiným případům,“ vysvětlil Nečas.

„Není většího rozporu slov a činů, než v současné době předvádějí představitelé ČSSD. Agresivně prosazují přijetí Smlouvy o fiskální odpovědnosti, tzv. Fiskálního kompaktu, tedy kromě ztráty části národní rozpočtové suverenity přísný dozor nad hospodařením státu. Svým voličům však zatajují, že by svůj program museli skartovat. Nejlépe okamžitě, aby ho už nikdo neviděl a nečetl. S přísnými fiskálními pravidly, například zavedením tzv. „dluhové brzdy“ na evropské úrovni, je program sociálních demokratů zkrátka neslučitelný,“ varoval Nečas, který svou kritiku nezodpovědnosti ČSSD uzavřel větami: „Zodpovědné vlády budou hledat a nacházet rovnováhu mezi příjmy a výdaji státu. Nezodpovědné vlády budou slibovat vyšší sociální dávky, měkčí a méně motivující sociální systém a strkání hlavy do písku před reformami - zkrátka projídání budoucnosti.“
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama