Oldřich Bubeníček

  • KSČM
  • Ústecký kraj
  • hejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23. 7. 2018 16:47:00

Rád jsem se seznámil se životem ve Slavětíně

Rád jsem se seznámil se životem ve Slavětíně

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil Slavětín nacházející se v okrese Louny. Zde ho na radnici uvítal starosta Jaroslav Jandl. Během krátkého úvodního setkání probrali několik stěžejních témat a poté následovala prohlídka Slavětína.

Starosta v úvodu setkání hejtmanovi představil život v městysu a vize do budoucnosti. Diskutovalo se také o možnostech čerpání financí z Fondu Ústeckého kraje. Následně se spolu přesunuli do tamního kostela svatého Jakuba Většího, který je velkým lákadlem pro turisty. Jedná se o původní dochovanou románsko-gotickou jednolodní stavbu ze 14. století. Kostel je proslulý nádhernými nástěnnými malbami. Dále si hejtman za doprovodu jednatele Lukáše Suchého prohlédl Rodinnou farmu – Suchý s.r.o., která se stala Farmou roku 2004 a v roce 2016 se umístila na třetím místě. K vidění jsou zde pštrosi, lamy, ovce i kozy a téměř 200 krav, z toho několik desítek dojnic.

Předposlední zastávkou návštěvy byla vesnice Kystra - bývalý areál statku, kde se spolu se starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřím Hencem diskutovalo o možnostech využití opuštěného areálu. V nedalekých Radonicích se hejtman setkal se starostou Peruci Radomírem Bláhou a starostou Koštic Jaroslavem Vlasákem. Obsahem jednání byla rekonstrukce mostu přes řeku Ohři, která je v zájmu obcí sdružených v Mikroregionu Perucko.

„Vždy rád osobně zavítám do jednotlivých obcí a měst, abych s jejich vedením prodiskutoval, co jim přináší běžný život a probral témata, která obce trápí a hledat jejich řešení,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Slavětín v roce 2006 obdržel zpět status městyse. Leží v krásném okolí Českého středohoří. Žije zde přes 500 obyvatel. V roce 2012 získal Slavětín diplom za vzorné vedení obecné kroniky v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku. V roce 2014 pak diplom za údržbu veřejného prostranství.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout