Ondřej Profant

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2018 21:07:00

Poslanecký bufet se přiblížil tržním cenám

Poslanecký bufet se přiblížil tržním cenám

Pirátská strana vstoupila do Sněmovny s liberálním programem a odhodláním změnit některé zastaralé zvyklosti ve fungování státních institucí.

Některé parlamentní tradice se totiž drží již několik volebních období i režimů. Příkladem jsou směšně nízké ceny ve sněmovních restauracích a bufetech. Ty se však nově od února zvýšily a přiblížily tržním cenám.

Piráti preferují otevřený přístup a informují o veškerých aktivitách. Své zásady neporušili ani po vstupu do Sněmovny. Ve Stálé komisi pro správu poslanecké sněmovny, která se zabývá právě úpravou cen v parlamentních provozech, proto chtěli zavést veřejná jednání. Avšak neúspěšně: „Pro zavedení veřejných jednání o Sněmovně byli jen Piráti. Je vidět, jak intenzivně chtějí poslanci zbylých stran změnu,“ uvedl poslanec Pirátů Ondřej Profant, člen zmíněné komise a dodal: „Alespoň částečného úspěchu jsme ale dosáhli, podařilo se nám navýšit ceny u studené kuchyně a nápojů. Nově u nich zaplatí zákazníci k nákupní ceně přirážku  50 %, která se trochu víc blíží tržním cenám.“

Rozhodnutí o navýšení cen nakonec v komisi podpořily všechny strany. Pravděpodobně i díky dlouhodobému tlaku veřejnosti a médií. Piráti se ale s dílčím úspěchem nespokojí, jak říká Ondřej Profant: „Nadále budeme vyvíjet tlak na to, aby prostředí Sněmovny nebylo odtržené od reality.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout