Otto Schwarz, MUDr

  • KDU-ČSL
  • Praha 2
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2019 22:19:00

Anketa radnice Prahy 2 o elektrokoloběžkách - trapný amatérismus, nebo záměr?

Anketa radnice Prahy 2 o elektrokoloběžkách - trapný amatérismus, nebo záměr?

Praha 2 řeší, jak ošetřit provoz sdílených elektrokoloběžek. Na tom, že koloběžky potřebují regulaci, se shoduje koalice i opozice. Neshoduje se ovšem zásadně v tom, jak by mělo vypadat důstojné zapojení občanů do rozhodování v této věci.

Koaliční ODS totiž k otázce koloběžek uspořádala anketu, v níž bylo možné hlasovat výhradně prostřednictvím vystřiženého papírového kupónu z Novin Prahy 2, případně kupónu vytisknutého z webové verze novin, který musel být osobně odevzdán na radnici. Tedy způsobem, který je pro velkou část lidí limitující. I výsledek ankety to potvrdil. Zúčastnilo se jí pouhých 396 hlasujících (!) z celkových téměř 50 000 obyvatel Prahy 2.

“Na první pohled to může vypadat, že ODS v Praze 2 po mnoha letech konečně překousla svoji tradiční nechuť komunikovat s veřejností při řešení problémů, které se dotýkají každého z nás. Anketa o elektrokoloběžkách však působila dojmem, že se vedení radnice podařilo lidem cestu k hlasování maximálně ztížit. Ne každý má možnost zajít s vystřiženým kupónem v úředních hodinách na radnici, navíc radniční noviny nejsou zrovna čtenářským hitem. Samozřejmostí 21. století by měla být v prvé řadě možnost hlasovat online,” konstatoval Otto Schwarz (předseda zastupitelského klubu Dvojka sobě/KDU-ČSL).

“Je nepřijatelné prezentovat výsledek této amatérské ankety jako mínění obyvatel Prahy 2. Z toho, jak ji vládnoucí koalice na radnici špatně připravila je evidentní, jak málo je ochotna lidem naslouchat, ať už jde o koloběžky nebo mnohem závažnější problém, jakým je kácení zdravých stromů,“ uvedla Kateřina Jechová (Dvojka sobě/Strana Zelených).

“Z pochybné ankety konané velmi nešťastně v době letních prázdnin vyplynulo, že 306 lidí elektrokoloběžky v Praze 2 nechce a 82 obyvatel je naopak pro. Výpovědní hodnota méně než 1 % obyvatel Prahy 2 je úsměvně prezentována téměř jako vůle většiny. Podobná anketa na Facebooku dopadla zhruba půl na půl bez mediální pozornosti. Vedení radnice Prahy 2 moderní a progresivní způsoby nejen dopravy, ale také tvorby anket nebo samotných Novin Prahy 2 bohužel dlouhodobě odmítá,” doplnil Michal Tobrman (Dvojka Sobě/ČSSD).

Tisková zpráva DVOJKA SOBĚ

21.8.2019

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout