PaedDr. Alena Gajdůšková

Vždy na Vaší straně!
  • ČSSD
  • Zlínský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.07.2021 16:40:00

Důležité je zřízení zaopatřovacího příspěvku pro mladé dospělé

Důležité je zřízení zaopatřovacího příspěvku pro mladé dospělé

Projev na 113. schůzi Poslanecké sněmovny 28. července 2021 k zákonu o sociálně-právní ochraně dětí

 Paní poslankyně, páni poslanci, paní ministryně,

budu také jenom velmi stručná. Jenom chci zdůraznit - připojit se k prosbě o podporu pozměňovacího návrhu, o kterém mluvil pan kolega Juchelka. Chci říci, že podporujeme i navýšení státního příspěvku pro odborné služby pro pěstouny. Potřebují odbornou pomoc ti, kteří dávají srdce tomu, aby pomohli dětem, které to potřebují.

Za velmi důležité považuji také zřízení zaopatřovacího příspěvku 15 000 korun pro mladé dospělé, pro ty, kteří odcházejí z ústavní nebo pěstounské péče a chtějí dále studovat, tak aby měli podmínky jako každé jiné dítě.

Poprosím vás ještě o podporu jednoho pozměňovacího návrhu, který jsme předložili také s panem kolegou Juchelkou a s paní poslankyní Válkovou, a to je nárok na právní zastoupení v případě řešení u soudu - právního zastoupení, kterým by byl další opatrovník vedle zástupce sociálně-právní ochrany dětí. Je to docela důležité zvláště tam, kde jsou skutečně spory, aby dítě mělo to nejlepší zastoupení, které bude hlídat jeho prospěch v odborné právní rovině.

Děkuji vám za podporu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama