PaedDr. Alena Gajdůšková

Vždy na Vaší straně!
  • ČSSD
  • Zlínský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.04.2018 14:14:40 - Ballu

kouření

Paní doktorko, co si myslíte o plošném zákazu kouření v restauracích, ale i tam, kde se vlastně jídlo nepodává a maximálně jen nějaké chuťovky? Je opravdu nutné mít nejpřísnější zákon ze všech? Já třeba věřím, že by lidi sami ukázai co chtějí

Odpověď

07.05.2018 13:46:45 - PaedDr. Alena Gajdůšková
Dobrý den, děkuji za dotaz.  Pokud vím, náš zákon o zákazu kouření, ale i podávání alkoholu, atd. se nevymyká úpravě na západ od nás. Není podstatné, co se v místnosti, kde se zdržují lidé, podává. Podstatné je, že tam musí dýchat cigaretový kouř, který je prokazatelně zdraví velmi škodlivý. Zákon nikomu nebrání kouřit.   Zákon brání tomu, aby nedobrovolnému kouření, tedy poškozování zdraví,  byli vystavování jiní lidé.
Jsem pro případné zavedení kuřáren - tedy vymezený prostor s odvětráním, bez obsluhy.  Jsem ale zásadně proti tomu, aby nedobrovolnému dýchání cigaretového kouře byli vystaveni ať už zaměstnanci nebo hosté restaurací či jiných  obdobných provozoven. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Nerespektování tohoto principu není úsílím o  svobodu, ale  nehorázné sobectví a bezohlednost. Je mi líto.