PaedDr. Alena Gajdůšková

Vždy na Vaší straně!
  • ČSSD
  • Zlínský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

30. 8. 2014 11:57:01 - camel

obhajoba

Vy prý chcete obhajovat mandát. Je to pravda? A co nějaká kampaň a výsledky? Spojená jste především s vyjednáváním o církvích, ale to nebylo zrovna úspěšné. Odpovědi zde také skoro žádné

Odpověď

14. 9. 2014 21:50:35 - PaedDr. Alena Gajdůšková

Ano, lidé mě zvolili a  já jsem pro ně pracovala na plný úvazek. Dali mi možnost se hodně naučit, pochopit a získat politický vliv vysoké ústavní pozice a vedení hlavní vládní stany.  Jsem odhodlána to občanům opět vrátit v hájení jejich zájmu a prosazování našeho regionu, kde pro ně mohu udělat díky své  už získané pozici více než kdokoliv jiný.

Moje agenda je zdravotnictví především z pohledu pacientů, podpora vědy, výzkumu, inovací a konkurenceschopnost,  v Senátu evropská agenda. Prosazuji náš region, podporuji spolky, jsem aktivní ve  světovém mírovém hnutí a boji proti jaderným zbraním.

Církve bylo to, co bylo hodně mediálně vidět, ale byla to jen  jedna z úloh, kterou mě pověřilo vedení ČSSD v situaci, kdy nebyla sestavena vláda. Plnila jsem tuto úlohu, jak nejlépe se dalo v situaci, kdy se jedná nejen o zákon, ale o smlouvy, které se díky konstrukci expremiéra Nečase a Kalouska nedají   změnit bez souhlasu církví.  Považuji v této věci za svou zásluhu, že státní orgány jsou ve vydávání  majetku velmi pečlivé a dohodli jsme s církvemi  určitou transparentnost. Pokračování je věcí vlády, která mezitím vznikla. 

Jednání s církvemi byl pro mě velmi nevděčný úkol a já jsem si toho byla vědoma i ve chvíli, kdy jsem ho přijala. Bez něho by se ale tehdy nepodařilo oblast církví vyřešit natolik, aby bylo možné sestavit   stabilní vládu, která pracuje pro lidi a nese už první pozitivní výsledky. To je pro mě mnohem vyšší  hodnota, než můj jakýkoliv osobní zájem.