ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.04.2018 16:08:00

Podařilo se změnit politiku města k lepšímu, a to i díky Adrianě Krnáčové

Podařilo se změnit politiku města k lepšímu, a to i díky Adrianě Krnáčové

Vyjádření Petry Kolínské k oznámení Adriany Krnáčové

Na paní primátorce jsem vždy oceňovala její pracovitost a houževnatost. Novinové titulky o „odchodu z politiky“ mi připomenuly to, co ji oslabovalo nejvíce, totiž neochota být političkou. Tedy člověkem, který hledá řešení v dialogu, nikoli formou rozkazů. Politiku totiž nelze zaměňovat za řízení firmy.

Programové prohlášení současné rady je velmi progresivní. Některé z ambiciózních cílů však zůstávají nesplněny zejména kvůli neochotě radních za ANO. Patří mezi ně humanizace magistrály, opravdu viditelná regulace venkovní reklamy či opatření ke zlepšení kvality ovzduší.

A to říkám s vědomím, že se za poslední roky podařilo změnit politiku města v některých oblastech zásadně k lepšímu, a to i díky Adrianě Krnáčové. Veřejná doprava jezdí častěji a je levnější. Zřídili jsme fond pro rozvoj dostupného bydlení. Změny územního plánu již nejsou oblast podnikání individuí chodících po radnici s igelitkami. Desítky náměstí a ulic v Praze spějí k revitalizaci upřednostňující stromy, chodce a cyklisty a tramvaje před auty.

Adrianě Krnáčové patří poděkování za to dobré, co pro město udělala, i za její dnešní oznámení.

Petra Kolínská
Náměstkyně primátorky
Radní pro územní rozvoj

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout