PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.

předseda SPD JmK
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 1. 2017 17:46:34

ČOI se změnila na cenzurní orgán

ČOI se změnila na cenzurní orgán

Česká obchodní inspekce udělila v těchto dnech opakovaně pokutu majiteli pizzerie za vyjádření postoje na sociální síti.

Majitel pizzerie Grand Italia v Hrušovanech nad Jevišovkou Tomáš Ševčík na sebe poprvé upoutal pozornost České obchodní inspekce už v září roku 2015, když na svém facebookovém profilu zveřejnil svůj postoj, že odmítá vařit pro imigranty, kterým se vyjádřil k nelegální imigraci. Prý se dle ČOI jednalo o porušení zákona o ochraně spotřebitele, tak dostal Ševčík v loňském roce pokutu 25 tisíc Kč.

Vzhledem k tomu, že svůj příspěvek z  facebooku neodstranil, přišla v těchto dnech další pokuta, tentokrát ve výši ve výši 60 tisíc Kč. ČOI vůbec nevadí, že se nikdy neprokázalo, že by majitel restaurace ve své provozovně kohokoliv diskriminoval. Celý případ tak působí jako šikana a nepřijatelný útok na svobodu slova ze strany orgánu státní moci. ČOI má ještě tu drzost, udělit pokutu za stejný delikt s odůvodněním, že se nejedná o jakési „znovusankcionování“ za předchozí správní delikty, ale je pouze zvažováno, zdali uložená sankce byla dostatečná.

Majitel restaurace pan Ševčík se už vyjádřil, že se proti příkazu ČOI odvolá. Doufejme, že odvolací orgán, popř. soudy budou rozhodovat v souladu s Ústavou ČR a Listinou základních práv a svobod. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama