PhDr. Jiří Horák, Ph.D.

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

3.2.2022 11:10:22 - gabr-daniel

Prosím o upřesnění

Dobrý den, jelikož pan Válek evidentně pohrdá lidmi (soudě podle toho, že nereaguje na naše dotazy), nevím, na koho se svým dotazem obrátit, tak to zkouším u Vás, protože doufám, že jako člen vládní strany budete mít lepší informace. Zajímá mě, jestli teda od příští středy budou moci i neočkování kamkoliv? Za kulturou, sportem, službami i do restaurací...? A jak to bude s testováním? Bude nutné? Pro koho a případně jaký test s jakou platností? A kdo testy bude hradit? Pojišťovna nebo dotyčný? Poslední otázka, jaké podmínky budou platit pro cestování za hranice (pro nás, ale i turisty)? Vím, že otázek není málo, ale určitě nejsem sám, koho to zajímá.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

15.2.2022 9:49:49 - PhDr. Jiří Horák, Ph.D.
Omlouvám se za pozdní odpověď. Ano, neočkovaní mohou od čtvrtka 10. 2. 2022 využívat kulturní, sportovní akce či navštěvovat restaurace bez nutnosti prokazovat bezinfekčnost. Pokud jde o povinné testování, tak ve firmách a školách končí k 18. 2. 2022. Co se týče podmínek cestování do zahraničí o prázdninách, tak je ještě brzy s jistotou říci, jaké podmínky si jednotlivé země stanoví. Bude pravděpodobně záviset na každé z nich. Rád odpovím na Vaše případné dotazy.