PhDr. Jiří Horák, Ph.D.

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12.5.2022 11:09:33 - Princ

Uprchlická krize

Na začátku války, kdy k nám začali přicházet uprchlíci, jste tvrdili, jak máte zvládnutou evidenci, jak jste v tomto nejlepší v EU. Jestli to je pravda, tak kde je chyba? Jak je možné, že nemáte, což říká sám ministr vnitra, přehled o tom, kolik je tu uprchlíků, kde se nachází, zda pracují, co je s jejich dětmi? A druhá věc, jak vysvětlíte situaci v Praze, kde uprchlíci spí na ulici? Já mám dojem, že uprchlickou krizi nezvládáte řešit, a to nemluvím o tom, že roste nespokojenost s vaší politikou i doma.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

ivan.turnovec, Dahlie, Venda3

Odpověď

18.5.2022 14:58:33 - PhDr. Jiří Horák, Ph.D.
Dobrý den,
přesný přehled o počtu uprchlíků Česko nemá, a to kvůli tomu, že není hraniční zemí schengenského prostoru, a tak není možné sledovat, kolik lidí hranice překračuje. Lepší přehled by měly české úřady získat s koncem května, kdy by měl být spuštěn celoevropský IT systém, do kterého budou mít naši policisté a všichni kompetentní přístup a reálně tak uvidíme, kolik lidí se vrátilo zpět. Pokud jde o situaci v Praze, tak dle mého názoru je to na vedení města, aby situaci co nejdříve vyřešilo.
S pozdravem
Jiří Horák