PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.

Miroslav Ransdorf zemřel 22. ledna 2016 v Praze
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.11.2015 18:45:56 - 111222

Myslíte si, že nás čeká válka?

Dobrý den pane poslanče, předem Vám chci složit poklonu, neboť obdivuji Váš rozhled a znalosti. K mému dotazu. Co si myslíte o postupu naší vlády k uprchlické krizi, je v pořádku? Uzavřel byste naše státní hranice? A je situace ještě řešitelná nevojenským způsobem? Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Odpověď

16.11.2015 14:47:09 - PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.
Dobrý den, děkuji Vám za pochvalná slova. Názor české vlády, že ochrana schengenských hranic musí být věcí všech členů EU, je správný (toto jsem říkal už dávno). Správné bylo také navýšení rozpočtů silových resortů. Přesto bylo ale uděláno málo pro obranyschopnost našeho státu a naší společnosti. Jsme zranitelní. Hranice bych neuzavíral, ale kontroloval. Kontrola hranic patří k suverenitě státu. 
Válka myslím nebude, dnes jsou úplně jiná bezpečnostní rizika. Ptám se například, když francouzské služby o riziku útoků věděly, měly dokonce ten den cvičení, proč se stalo to, co dnes šokuje světovou veřejnost? Nejsme zase konfrontováni s nějakým novým svinstvem? Připomínám, že v USA služby také o útočnících věděly dopředu.