PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.

Miroslav Ransdorf zemřel 22. ledna 2016 v Praze
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.12.2015 9:07:11 - Virtuozs

V islamu chybi svedomi,hlavni znak nabozenstvi,co je tedy islam?

A jak je to s vírou,která ohrožuje jiné viry a náboženství ?Není islám nesvobodna víra ???Není v rozporu se základní listinou práv a svobod ?
Proč se islám nepostaví mimo zákon z duvodu ohrožení základní listiny práv a svobod.Ať si tu víru vyjadřují jinde,kde je povolena...vždycky jde vše změnit,když se chce,je to jen psaný zákon...

Odpověď

24.12.2015 22:03:17 - PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc.
Islám znamená arabsky podřízení se, tedy podřízení se Alláhovi. Islám nemá koncept morální osobnosti a z tohoto pohledu není ani tolik náboženství, jako politické hnutí. Toto politické hnutí má za cíl podřídit muslimským pořádkům celý svět a tento cíl sleduje po celá staletí. To neznamená, že řadoví muslimové jsou špatní lidé. V Londýně např. žije 800 000 muslimů, ale jenom malá část jsou islamisté. Z mého pohledu politický islám je v rozporu s listinou základních práv a svobod. Toto není vyjádření proti víře. Opakuji znovu, jde o politický islám, který je hnutí, usilující o ovládnutí celého světa, Českou republiku nevyjímaje. 
V žádné zemi EU nedošlo k pokusu o postavení islámu mimo zákon. Jednak to odporuje evropské liberální tradici, jednak je v zemích, jako je Francie, Německo nebo Velká Británie, muslimů už příliš mnoho. Pokud jde o zákaz islámu ve vyspělých zemí, je zakázán, pokud se nemýlím, pouze v Japonsku. Největší slabinou současné Evropy je tolerance k netoleranci. I snášenlivost musí mít své meze.