PhDr. Olga Richterová

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • místopředsedkyně PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.08.2020 10:03:00

Upozorňujeme na důležitost otevřené komunikace a zpřístupnění analýz a dat

Upozorňujeme na důležitost otevřené komunikace a zpřístupnění analýz a dat

Komentář na facebookovém profilu ke koronaviru.

Při procházkách Šumavou se člověku nechce myslet na Covid. Ale tým mě upozornil, že naše žádosti o rozumnou, komplexní národní strategii testování přinesly ovoce!

Sdílím tak mezi smrky, říčkami a slatěmi info navazující na začátek června, kdy jsme usnesením Sněmovny uložili vládě, aby představila Národní strategii testování pro onemocnění COVID19.

A podařilo se: Tento materiál je nyní veřejně dostupný na webu ministerstva zdravotnictví a dokonce je možné ho do 14. srpna veřejně připomínkovat. Toto si rozhodně zaslouží pochvalu, a ocenění i všem odborníkům, kteří se na strategii podíleli.

Mimochodem, za Piráty od začátku koronakrize upozorňujeme na důležitost otevřené komunikace a zpřístupnění analýz a dat, podle kterých ministerstvo postupuje. Pokud budeme spolupracovat skutečně všichni a materiály s daty budou dostupné k veřejné diskusi, do které se mohou zapojit odborníci z různých oborů, lze další vlny pandemie efektivně zvládnout.

A ještě poznámka: Adam Vojtěch také včera řekl na tiskové konferenci, že při zapojení laboratoří i mimo páteřní síť je možné dosáhnout testovací kapacity 25 000 testů denně - to už se blíží naší navrhované testovací kapacitě 30 000, kterou jsme požadovali už v květnu, kdy bylo jasné, že bez navýšení testovacích kapacit není možné zvládnout další vlnu.

Závěrem: za Národní strategií testování stojí jako vedoucí odborného kolektivu doc. Marián Hajdúch, kterého jsme s Piráty již dříve navrhli na státní vyznamenání.

Prolink ZDE, a užívejte dovolenou s vědomím, že jsme jako země na druhou vlnu i díky našemu tlaku a velké snaze mnoha vědeckých kapacit opět o něco připravenější!

Jsem ráda, že se můžu podělit i o takovéhle povzbuzení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama